Блог Шкворець Людмили Дмитрівни соціального педагога комунального закладу «Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області»
середа, 30 грудня 2020 р.
понеділок, 28 грудня 2020 р.
НУШ стане безпечнішою для дітей і вчителів: що планують зробити 2021 року
середа, 23 грудня 2020 р.
“Школи онлайн-безпеки дітей”
Протягом тижня я брала участь у онлайн-заняттях "Школи онлайн-безпеки дітей".
Вітання від команди МІНЗМІН!
Дякуємо за Вашу участь у “Школі онлайн-безпеки дітей” та інтерес до теми цифрових прав та безпеки.
Неймовірно раді, що протягом чотирьох днів Ви були ініціативними, постійно ставили питання лекторкам та дізнавалися ще більше корисної інформації.
Нагадуємо, що вебінари “Школи онлайн-безпеки дітей” можна повторно переглянути в записі:
День 1. Потреби дітей в онлайн-середовищі – https://bit.ly/3gGQSx8
День 2. Ризики та труднощі для дітей у Інтернеті – https://bit.ly/37elFhZ
День 3. Безпека дітей онлайн: важливі поради для батьків – https://bit.ly/2KlPJPG
День 4. Безпека дітей онлайн: важливі поради для вчителів – https://bit.ly/2Kv6est
Також рекомендуємо Вам пройти наш онлайн-курс “Цифрові права та безпека для дітей” за посиланням: http://minzmin.org.ua/digital
Якщо маєте питання або Вам потрібна допомога, будь ласка, напишіть нам на пошту team.minzmin@gmail.com
Слідкуйте за нами у соцмережах: https://www.facebook.com/team.
Щиро – команда МІНЗМІН
середа, 16 грудня 2020 р.
Всеукраїнський онлайн Форум Національної ради дітей та молоді
18 грудня 2020 року відбудеться Всеукраїнський онлайн Форум Національної ради дітей та молоді за участі Президента України.
Цьогорічний Форум Національної ради дітей та молоді присвячений підвищенню рівня мотивації підлітків до розвитку навичок для успішного життя, перетворення викликів 2020 року на можливості у 2021. В рамках заходу заплановані виступи відомих українських та світових спікерів, блогерів, підприємців, співаків на теми розвитку лідерства та комунікаційних навичок, підприємницького мислення, блогінгу.
Просимо Вас поширити інформацію про Всеукраїнський онлайн Форум серед учнів 8-11 класів. Кількість учасників необмежена. Кожен охочий підліток може зареєструватися і 18 грудня о 13.45 включити пряму трансляцію.
Для реєстрації на Форум учасники мають заповнити реєстраційну анкету за посиланням: http://nccy.info/forum
За день до Форуму кожен зареєстрований учасник отримає на електронну пошту нагадування та уточнену детальну інформацію щодо початку заходу, програми та активностей в рамках заходу. Лише серед зареєстрованих учасників-підлітків будуть розіграні цінні подарунки.
Онлайн-трансляція Форуму відбудеться 18 грудня з 13:45 до 17:30 на YouTube-каналі Y1317 https://www.youtube.com/channel/UC2pDRJKAXnkYPo3m1CDtaJg
Участь у форумі візьмуть: Іцхак Пінтосевич, Євген Клопотенко, Семен Кременюк, Alyona Alyona, Руслан Кузнецов.
Партнери заходу – AIR Media-Tech – міжнародний партнер YouTube, Instagram, TikTok; а також Фонд Lumos.
Контактна особа – Єлизавета Якнюнас (ncc.in.ua@gmail.com, 063 171 43 91)
Довідково:
Сайт події: http://nccy.info/forum
Національна рада дітей і молоді була заснована у 2017 році уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою як консультативно-дорадчий орган, через який діти і молодь України мають реальну можливість впливати на формування політики та на прийняття рішень, що стосуються їхнього життя і благополуччя.
неділя, 13 грудня 2020 р.
пʼятниця, 11 грудня 2020 р.
Stop_sexтинг опублікувало п’ятірку правил для батьків під час дистанційного навчання дітей
- Спостерігайте за поведінкою та комунікацією дитини в онлайн-середовищі. Спілкуватися з дитиною та наголошувати їй, що навчання в інтернеті має проходити за такими правилами, як і в школі.
- У разі потреби вносити зміни до щоденного графіка дитини: додавати більше фізичної активності та час на свіжому повітрі.
- Завжди підтримуйте комунікацію з педагогічними працівниками: діліться вашими думками та пропозиціями, як покращити процес дистанційної освіти у вашому класі.
- Використовуйте офіційні шляхи комунікації з іншими батьками чи вчителями, наприклад, спільну групу у Viber.
- Ігнорувати підозрілі посилання, які ви отримали в спільному шкільному чаті, акаунт когось із користувачів могли зламати.
ТОП-5 правил для безпечної дистанційної освіти для викладачів
1. Перед тим, як записати урок чи під’єднатись до уроку в онлайн режимі, уважно подивіться навколо себе. За можливості ваш фон позаду має бути порожнім - без сторонніх предметів, які якимось чином можуть надати про вас особисті дані глядачу, а також без присутності в кадрі спального місця.
2. Не забудьте і про свій зовнішній вигляд - обирайте одяг, який ви зазвичай вдягали на офлайн заняття.
3. Для онлайн уроків використовуйте лише перевірені додатки та платформи. Наприклад, доступ до яких надає школа чи ваші колеги мали позитивний досвід використання.
4. Разом з учнями створіть правила на час онлайн навчання. Наприклад, вчасно під’єднюватись до уроку, включати камеру під час занять, брати активну участь в обговоренні завдань. Також проговоріть ваш зовнішній вигляд, наприклад, щоб на онлайн заняття учні одягались так само, як і на офлайн уроки.
5. Уроки в онлайн форматі - це можливість спробувати нові технології та подати звичні матеріали у новітній формі. І не забувайте про зворотній зв’язок від дітей - це дозволить педагогічному працівнику та учням бути “на одній хвилі” та краще розуміти очікування від занять один одного.
#Не_ведись #Stop_sexтинг#за_підтримки_Kyivstar
четвер, 10 грудня 2020 р.
В день Святого Миколая щира посмішка засяє
Учні ліцею з особливими освітніми потребами підготували малюнки для участі у конкурсі "В день Святого Миколая щира посмішка засяє".
Вірте в диво і робіть його самі. Живіть чесно, правильно, забудьте всі образи, робіть людям добро, і воно повернеться до вас сторицею.
Вірте у це свято, вірте у чудо. У ваших серцях хай завжди горить вогник радості і щастя.
Мандрівка країною Права
Напередодні Міжнародного дня прав людини учні 2-Б та 2-В класів здійснили разом з соціальним педагогом Шкворець Л.Д. "Мандрівку країною Права".
Соціальний педагог ознайомила учнів з основними статтями Конвенції ООН про права дітей.
Учні переглядаючи відео аналізували поведінку героїв мультфільмів та вк
азували, яке право порушено.
Весело розмальовували розмальовки на правову тематику та коментували їх.
середа, 9 грудня 2020 р.
#Не_ведусь: ми - герої безпеки в Інтернеті
За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно 50% – 4 та більше годин.
Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання.Тому з метою ознайомлення учнів з можливими ризиками в Інтернеті та необхідністю навчити безпечному спілкуванню онлайн для учнів 3-Б, 4-А, 4-Б та 4-В класів соціальним педагогом Шкворець Л.Д. було проведено години спілкування "#Не_ведусь: ми - герої безпеки в Інтернеті".
Учні створювали свого героя Гуглика, який вивчає простори Інтернету і в цій подорожі потребує допомоги.
Під час гри “Операція порятунку” учні давали відповіді на запитання демонструючи "лайк" і "дизлайк".
Після проходження кожної вправи в учнівських героїв Гугликів з’являлася нова суперсила - розкриття брехні, захисту, мудрого вибору. Виконавши всі завдання учні врятували Гуглика від небезпек онлайн.
• Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – набрати 1545, далі обрати “3”. Працює 24/7. Дзвінки безкоштовні.
• Чат-бот проєкту #stop_sexтинг з можливістю відправити власне запитання - на сайті https://stop-sexting.in.ua/chatbot/ або - у Телеграмі https://t.me/StopSexting_Bot
• Отримання дітьми психологічної консультації:
- Національна дитяча гаряча лінія – безкоштовно подзвонити за номером 116 111 (з понеділка по п’ятницю, з 12:00 до 20:00);
- Організація Teenergizer – консультації за принципом “рівний-рівному” або з психологом безкоштовно і конфіденційно – https://teenergizer.org/consultations
• Видалення контенту із зображенням сексуального насильства над неповнолітньою особою: https://stop-sexting.in.ua/send/
• Онлайн звернення до кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua
Години спілкування соціального педагога з учнями філій Кам'янського ліцею
7 грудня 2020 року соціальний педагог Шковрець Л.Д. відвідала філіїї нашого навчального закладу. Для учнів філій було проведено години спілкуввання "STOP#булінг", якими було охоплено учнів 3 класу Кам'янської філії та учнів1-4 класів Юрчиської філії Кам'янського ліцею №1 .
Соціальним педагогом було розкрито значення слова "булінг", ознайомлено учнів з видами булінгу. Учні з цікавістю переглянули тематичні відеоролики, які активно обговорили з педагогом.
Учні радо пограли у гру "Впізнай булінг".
Людмила Дмитрівна розповіла учням про "секретну формулу", яка допоможе попередити направлену агресію "stop-talk-walk".
Ліцеїсти зрозуміли, що "#були_не_круто" і переконливо сказали - "Ні#цькуванню".
По завершенню спілкування учні навчилися протягувати "руку допомоги" скривдженим та утворили "павутинку добра".