«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

Документація

Планування роботи
Річний план роботи соціального педагога є окремим розділом річного плану роботи навчального закладу. Тому у плані соціального педагога слід зазначити ті загально шкільні заходи, у яких він бере участь. Це може бути навчально-практичний семінар, «круглий стіл», психолого-педагогічний консиліум, конференція, педрада, загальні батьківські збори тощо. Обов’язково слід вказувати тематику таких заходів та соціально-педагогічні аспекти, що розглядаються.
Планування роботи здійснюється на підставі наказу №127 від 03.05.1999р. Міністерства освіти України  «Про Положення про психологічну службу системи освіти України»,  наказу № 616 від 02.07.2009р.  «Про внесення змін до Положення про психологічну службу системи освіти України»  та відповідно до професійних обов’язків,  функцій соціального педагога та нормативів часу визначених у наказі Міністерства освіти і науки  від 28.12.2006р.  № 864 «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами  системи Міністерства освіти і науки України».
Згідно листа Міністерства освіти і науки України від 05.03.2008р. № 1/9-128 рекомендовано  «…планування діяльності практичного психолога, соціального педагога, соціального педагога по роботі з дітьми-інвалідами навчальних закладів здійснювати за річним планом роботи (обов'язково), місячним (за потребою), щоденним обліком роботи (обов'язково)».
Річний план роботи складається орієнтовно на кінець травня. Обов’язково погоджується з методистом районного (міського) методичного кабінету управлінь (відділів) освіти з психологічної служби. Після погодження затверджується керівником навчального закладу не пізніше 20 серпня поточного року  (див. вкладені файли). В ньому враховується кваліфікаційний рівень соціального педагога і його можливості щодо організації діяльності.
План роботи соціального педагога закладу освіти є базовим документом. У ньому повинні бути враховані:
-       участь у реалізації державних (регіональних, місцевих) програм, накази та рішення Міністерства освіти і науки України, управління освіти  і науки держадміністрації;
-       проблеми, над вирішенням яких працює навчально-виховний заклад;
-       пріоритетні напрями роботи навчального закладу, запити адміністрації;
-       специфіка роботи з дітьми (учнями) на кожному віковому етапі їх розвитку;
-       основні напрямки роботи міського (районного) центру практичної психології і соціальної роботи.
Щомісячний план роботи соціального педагога висвітлює роботу, заплановану у річному плані, враховує корективи, які вносить навчально-виховний процес, відображує запити, які надходять, заходи, що проводяться на рівні міста (району).
 Важливим документом є «Графік роботи соціального педагога». Він має бути оформленим у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки  від 28.12.2006р.  № 864 (див. вкладені файли).  В ньому враховуються нормативи часу роботи соціального педагога  і проставляються з розрахунку 8-годинного робочого дня (ставка соціального педагога).  «Графік роботи соціального педагога» розміщується в загальнодоступному місці, з вказаним номером кабінету і конкретизацією годин, призначених для робіт з учнями, консультацій для вчителів та батьків.
Графік роботи соціального педагога
Назви папки та їх зміст
1.Нормативно – правова база:
а). Щодо попередження: бездоглядності, правопорушень, злочинності, насильства  в сім ї, жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення
б). Накази МОНУ, відділу освіти, школи
в). Заходи МОНУ, відділу освіти, школи щодо використання нормативно – правових актів….
2. Банк даних:
а). Банк даних про учнів, схильних  до правопорушень (всього учнів, серед них: дітей – сиріт, неблагополучних сімей, бродяжництва, вживання алкоголю, наркотиків, знаходяться на обліку в школі. т.п.)
б). Банк даних соціального паспорту (кількість багатодітних сімей, в них дітей; кількість неповних сімей, малозабезпечених сімей, в них дітей; кількість дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування, кількість дітей – інвалідів, чорнобильців)
в). Банк даних про зайнятість у гуртках дітей соціально – незахищеної категорії
г). Банк даних про учнів, які часто пропускають заняття (№, ПІБ учня, рік народження, клас, домашня адреса, ПІБ батьків, дата  та час пропуску)
ж). Документація на дітей, які потребують соціального захисту (облікові  картки, акти обстеження матеріально – побутових умов проживання дітей).
3. Річні заходи:
 а) Матеріали власних виступів
б). Матеріали роботи з батьками, учнями, вчителями, класними керівниками
в). Аналітичні матеріали, порівняльні таблиці за роками щодо покращення чи погіршення стану профілактичної роботи
г). Матеріали акцій
д). Співпраця з службою для сім’ї, дітей  та молоді……

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.