«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

середа, 24 лютого 2021 р.

Розпочато впровадження всеукраїнського проекту з захисту прав дітей "Адвокат дитини", який реалізується громадською організацією "Батьківська спілка" за підтримки Міністерства соціальної політики України.
Сайт ГО "Батьківська спілка": https://www.parentunion.org.ua/

Батьки обговоріть зі своїми дітьми

Поговоріть про це з дітьми, навіть якщо ви впевнені, що вони все знають...




 

субота, 20 лютого 2021 р.

Як дитині уникнути залучення до небезпечних груп в Інтернеті

1. У першу чергу потрібно звертатися до батьків, якщо в житті (реальному або віртуальному) щось турбує.
2. Не слід заводити сумнівних знайомств у мережі, адже за привабливою аватаркою може ховатися небезпечний злочинець, аферист або терорист.
Здобувачі освіти зазвичай сприймають спілкування в мережі як нешкідливу гру, не розуміючи, що спілкуються з реальними людьми, не завжди добрими,
чесними, такими, які переслідують в мережі свої інтереси.
3. Не надавати персональних даних в інтернеті, таких як особисті фото, документи, адреса проживання, школа і клас.
4. Не потрібно додавати у друзі незнайомців, а лише тих, кого знаєш особисто.
5. Вимкнути геодані на світлинах, за допомогою яких зловмисники можуть визначити місцезнаходження дитини.

А ВИ ПОРЯД З ДИТИНОЮ У ЦЬОМУ НЕБЕЗПЕЧНОМУ КВЕСТІ?

 Останніми днями Інтернет та телепростір заполонила інформація про небезпечні експерименти підлітків та їх трагічні наслідки.

Що це? Дитячий максималізм, цікавість, відсутність критичного мислення, згубний вплив соцмереж чи усвідомлене рішення позбавити себе життя?
Думаю, що, навіть, самі діти до кінця не розуміють, що це?
Для нас, дорослих, важливо знайти відповіді на такі питання: Які причини таких небезпечних експериментів та як уберегти дітей від таких вчинків?
Отже, ЧОМУ? Та ЩО РОБИТИ?
У позитивній психотерапії Пезешкіана є модель балансу, яка складається із 4 найважливіших життєвих сфер: Тіло, Діяльність, Контакти, Сенси. У цьому ракурсі і будемо розглядати.
ПЕРША ПРИЧИНА може знаходитися на рівні ТІЛА. На фізичному рівні підлітки переживають гормональну перебудову, часту зміну настрою, апатію, нерівномірний розвиток частин тіла, незадоволеність своєю зовнішністю, неприйняття свого тіла. Крім того, у цьому віці ще недостатньо сформовані частини мозку, що відповідають за контроль та критичність.
ЧИМ ДОПОМОГТИ ДИТИНІ НА ТІЛЕСНОМУ РІВНІ?
Нам не під силу відмінити складнощі підліткового віку, але ми можемо допомогти дитині його спокійніше пережити.
- Ставтеся толерантніше до емоційних вибухів дитини. Пам’ятайте, це говорить не Ваша дитина, а її гормони. Почекайте кілька хвилин, поки вона заспокоїться, а потім у спокійному тоні поясніть, що розумієте її почуття, але Вам є неприємною така форма спілкування.
- Давайте дитині час побути наодинці. Лежати і нічого не робити. Це не про лінь, а про фізіологічну потребу у відпочинку та відновленні.
- Фізична привабливість є для дитини надважливою. Тому допоможіть дитині покращити свій зовнішній вигляд. Допоможіть у догляді за обличчям, тілом, з вибором одягу. Підтримуйте у заняттях спортом, танцями та іншими способами догляду за тілом.
ПРИЧИНА ДРУГА може бути на рівні ДІЯЛЬНОСТІ.
Чим зайнята Ваша дитина протягом дня? Яке її навантаження?
Хибною є думка, що у весь день дитини має бути розписаним до хвилини і тоді у неї не буде часу на дурниці. Так само шкідливо, коли дитина зовсім нічим не зайнята та не має захоплень.
Надмірна зайнятість може призвести до перенавантажень, емоційного виснаження та соматичних захворювань на цьому фоні. Якщо ж у дитини недостатньо у житті діяльності, тоді може виникати інтерес спробувати небезпечні, але такі заманливі пропозиції.
Небезпечні думки можуть виникати і в першому, і в другому випадках.
Саме тому в житті дитини є важливим баланс (час і для справ, і для відпочинку).
ЯК БАТЬКИ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ЗНАЙТИ СЕБЕ В ДІЯЛЬНОСТІ ТА УЛЮБЛЕНІЙ СПРАВІ?
Найважливіше – донести дитині, що діяльність – це не лише про навчання у школі, про виконання домашніх завдань та справ по господарству. Це ще й хобі, захоплення, інтереси, де дитина не лише витрачає свій час та енергію. Від улюблених справ вона ще й надихається енергією, натхненням, додає задоволення у своє життя.
Погодьтеся, такій дитині не до сумнівних челенджів. Швидше за все, вона буде розповідати та виставляти відео про свої захоплення.
ПРИЧИНА ТРЕТЯ – в КОНТАКТАХ.
Це та сама увага та спілкування з дитиною, про які говорять. Завжди і всі. Але вона все одно залишається актуальною.
Дійсно, якщо дитина не має довірливого спілкування серед близьких людей, то вона його шукатиме на стороні. І добре, якщо це буде хтось із педагогів, яким дитина довірилася. Або сусідка, що так схожа на бабусю. А якщо це компанія із сумнівними цінностями або незнайомець за аватаркою в Інтернеті?
А для дитини не важливо, хто це.
Головне, що її СЛУХАЮТЬ, ЧУЮТЬ, РОЗУМІЮТЬ, РОЗДІЛЯЮТЬ ПОЧУТТЯ.
ЩО РОБИТИ, запитаєте Ви? СПІЛКУВАТИСЯ. Не повчати, вичитувати, допитувати чи соромити. А слухати, чути, розуміти, розділяти почуття. Нічого не нагадує? Ото ж, а куратори це добре вміють. Але у Вас є великий бонус. Ви знаєте свою дитину 13, 14, 15…років. І, найголовніше, щиро любите її.
Тому вчіться будувати довірливі стосунки з власною дитиною, щоб не будував хтось інший.
І, ЧЕТВЕРТА ПРИЧИНА, але найбільш глибинна – на рівні СЕНСІВ, ФАНТАЗІЙ, ЦІННОСТЕЙ.
Нам, дорослим, здається, що підлітки – це ще діти, вони нічого не розуміють і не знають життя. Але, навіть, з таким невеликим досвідом вони намагаються шукати свій сенс життя, своє місце у ньому.
А що завжди поряд із життям? Правильно. Смерть. Саме тому тема смерті, потойбіччя, привидів та вампірів є такою цікавою та привабливою. І чим більше вона табуйована у суспільстві чи сім’ї, тим цікавіша для підлітків.
Можливо, дійсно варто щиро говорити з дитиною на тему смерті, якщо в неї є потреба дізнатися більше.
Це і про обговорення комп’ютерних ігор, де є по кілька життів та створюється ілюзія, що можна відновитися.
Це і про дати право дитині відгорювати за померлою домашньою тваринкою, а не бігти купувати нову.
Це і про щиро поділитися своїми думками та переживаннями про життя та смерть, які у Вас виникали у підлітковому віці. А вони точно були. Я знаю. Сама така була.
І, на завершення, пам’ятайте, ніхто не може пройти цей складний період за Вашу дитину. Це її шлях. Але Ви можете бути поряд. Щоб підтримати чи прийти на допомогу. Коли дитина покличе. А вона обов’язково покличе. Бо ви найрідніші.
Правда ж?

середа, 17 лютого 2021 р.

#небезпечнічеленджі #небезпечніінтернетігри

 

ДО УВАГИ БАТЬКІВ
Поговоріть зі своїми дітьми про небезпеку онлайн!
Нагадайте дітям про важливі правила користування Інтернетом і соціальними мережами.
Не спілкуватися з незнайомцями ☑
Не повторювати дії, які пропонуються в мережі ☑
Поясніть, що «розваги» онлайн на незнайомих ресурсах несуть небезпечні, а часом - невідворотні наслідки в реальному житті!
Звертаємось до батьків! Проведіть, будь ласка, роз'яснювальну роботу з дітьми щодо небезпечності таких «ігор», адже вони призводять до катастрофічних наслідків. Намагайтесь більше часу проводити з дітьми та спілкуватись з ними.
❗Закликаємо молодь бути свідомими та не переймати небезпечні челенджі задля розваг, адже це може зашкодити не лише здоров'ю, але й життю!

Мобільні додатки дітей, на які варто звернути увагу батькам

 Який підтекст несе кожна зі встановлених дитиною мобільних програм. Батькам на замітку!

Правоохоронці нагадують — у міру дорослішання дітей, необхідно бути більш обачними та контролювати те, які програми вони встановлюють на свої смартфони та планшети.

Існує чимало програм з небезпечним контентом

Небезпечний контент може включати булінг і небажані повідомлення сексуального змісту. Також деякі програми можуть надавати стороннім інформацію про місцеперебування телефону.

У Fairview Park Auxiliary Police Association, штат Огайо, склали список з кількох речей, які необхідно зробити, щоб захистити своїх дітей:

  • Перевіряйте кожну програму в телефоні своєї дитини.
  • Налаштуйте конфіденційність.
  • Розмовляйте зі своєю дитиною про використання телефону, програм та соціальних мереж.
  • Дізнайтеся, які програми є популярними у вашому регіоні.

Ось список з 15 додатків, на які, як вважає поліція, батькам необхідно звернути увагу:

1) MeetMe – соціальна мережа для нових знайомств. На сьогодні вона охоплює аудиторію в розмірі понад 15 мільйонів користувачів.

Фішка сайту — можливість швидко знайти користувачів залежно від їх місця розташування, тобто, швидко побачити, хто зі знайомих знаходиться неподалік і запросити їх де-небудь зустрітися.

2) WhatsApp. Чим небезпечний? Саме в цьому месенджері з’явилася онлайн-гра “Момо”, яка спонукає дітей до самогубства.

Момо тероризує жертву нічними повідомленнями страхітливого змісту, зображенням сцен насильства, дзвінками, моторошними сльозами або сміхом на іншому кінці дроту. Це продовжується до тих пір, поки жертва не погоджується пограти. Відразу після цього Момо дає екстремальні завдання. Наприклад, піти вночі на пустир, порізати собі руку чи якусь іншу частину тіла і т. п. Не погоджуєтесь — знову страшні повідомлення, дзвінки, а також шантаж і погрози.

3) Bumble – подібний до популярного додатка для побачень Tinder. Однак у цьому додатку особам жіночої статі потрібно зробити перший крок, щоб захистити себе від небажаної уваги з боку чоловіків.

Відомо, що діти використовували цей додаток і створювали фейкові облікові записи, вказуючи хибний вік.

4) Live.me — це програма для відеотрансляцій, використовує геолокацію для демонстрації відео, тому користувачі можуть з’ясувати точне місце розташування людини, що веде трансляцію.

Користувачі можуть заробляти «монети» (coins), як спосіб оплати неповнолітнім за фотографії.

4) Askfm — це додаток, в якому дуже високий рівень кібербулінгу. Додаток дозволяє користувачам анонімно ставити питання та отримувати відповіді.

На сьогодні відомо про 9 випадків суїциду, скоєних неповнолітніми, вони були пов’язані з залякуванням у мережі саме в цьому додатку.

5) Snapchat — одна з найбільш популярних програм у 2019 році.

У додатку дається обіцянка, що фото і відео, зроблені користувачами, зникнуть, проте недавні функції, включаючи stories, дозволяють користувачам переглядати контент протягом 24 годин. Snapchat також дозволяє користувачам бачити ваше розташування, якщо ви не зміните налаштування конфіденційності.

6) Holla — це самопроголошений додаток для відеочатів, що «викликає залежність», і дозволяє користувачам зв’язуватися з людьми по всьому світу буквально за секунди.

Фахівці заявляють, що у додатку користувачі стикаються з расистськими висловлюваннями, сексуальним контентом тощо.

7) Calculator% — один з декількох секретних додатків, що використовуються для приховування фотографій, відео та історій перегляду інтернету.

Цей додаток виглядає як калькулятор, однак функціонує, як секретний альбом для фотографій.

8) KIK дозволяє кому завгодно контактувати і відправляти повідомлення безпосередньо користувачеві. Діти можуть не користуватися традиційними текстовими повідомленнями.

KIK надає користувачам необмежений доступ до будь-кого в будь-якому місці в будь-який час, має вбудовані програми та вебконтент, який не може бути відфільтрований на домашньому комп’ютері.

9) Whisper — анонімна соціальна мережа, в якій можна ділитися секретами з незнайомцями. В ньому також зазначається місце розташування користувача, щоб люди могли зустрічатися.

10) Hot Or Not заохочує людей ставити оцінки вашому профілю, відзначати людей у своєму районі та спілкуватися з незнайомими людьми.

Метою цього додатка полягає в тому, що потрібно знайти та поставити оцінку іншим на підставі їх зовнішності.

11) Omegle — це безкоштовний онлайн-сайт для чатів, просуває анонімне спілкування з незнайомими людьми.

12) Yellow — це додаток, призначений для того, щоб підлітки могли фліртувати один з одним в атмосфері, подібній Tinder(у).

13) У Burn Book публікуються чутки про інших людей за допомогою аудіоповідомлень, текстових повідомлень і фото.

14) Wishbone — це додаток, що дозволяє користувачам порівнювати фото один одного і ставити їм оцінку за певною шкалою.

15) Instagram – одне з найбільш популярних програм у 2019 році. Діти створюють фейкові акаунти, використовують нікнейми, щоб приховати контент від своїх батьків. Дітям також подобається писати в Instagram текстові повідомлення, тому що вони видаляються, коли користувач залишає чат.

вівторок, 16 лютого 2021 р.

Поради для батьків, які прагнуть дбати про безпеку дітей в Інтернеті

☝ Заохочуйте дитину розповідати про свій досвід користування Інтернетом та намагатися користуватися Інтернетом разом із дитиною, принаймні спочатку.
☝ Пам’ятайте, що проста заборона не вирішить проблему – шукайте корисні для відповідного віку Інтернет-джерела, пропонуйте цікаві альтернативи і реальному житті.
☝ Навчіть дитину, що не все, що вона читає чи бачить в Інтернеті, є правдою, а друзі в Інтернеті не завжди є тими, за кого вони себе називають.
☝ Завжди наголошуйте на тому, що ваша дитина ніколи не повинна повідомляти адресу, номер телефону чи інші особисті дані
❗️ Поки ви не переконаєтесь, що ваша дитина може розумно користуватися всесвітньою мережеою, використовуйте програмне забезпечення, яке контролює діяльність дитини в мережі Інтернет; існують програми, що дозволяють заблокувати доступ до невідповідних веб-сайтів і відстежувати веб-сайти, які відвідують ваші діти.
Джерело:4mamas

Батьки - завжди вірте у своїх дітей!!!

 Великі нездари:
1. Томаса Едісона вигнали зі школи після перших чотирьох місяців навчання, вчитель сказав, що він розумово відсталий.

2. Дарвіну казали кинути медицину, батько з гіркотою докоряв: «Тебе нічого не цікавить, крім твоїх фантазій!»
3. Уолт Дісней був звільнений з газети за браком ідей.(!!!!)
4. Учитель Бетховена вважав його абсолютно бездарним учнем.
5. Ейнштейн не говорив до чотирьох років. Його вчитель характеризував його, як розумово відсталого .
6. Батько Родена, великого скульптора, говорив: «У мене син - ідіот. Він тричі не здав іспит у школу мистецтв ».
7. Моцарту, одному з найгеніальніших композиторів, імператор Фердинанд сказав, що в його «Весіллі Фігаро» «---- занадто багато нот».
8. Менделєєв мав трійку з хімії.
9. Коли ми дивимося на автомобілі «Форд», ми маємо на увазі, що їх творець Генрі Форд завжди був багатим, успішним бізнесменом. Ми бачимо цю величезну імперію, яка живе вже більше ста років. Але мало хто з нас знає, що Форд практично не вмів писати і читати, і перш, ніж досягти фінансового успіху, Форд кілька разів оголошував себе банкрутом, розоряючись дочиста.
10. Коли Марконі придумав радіо і розповідав своїм друзям, що буде передавати слова на відстані по повітрю, вони подумали що він божевільний і відвели до психіатра. Але вже через кілька місяців його радіо врятувало життя багатьом морякам.

четвер, 11 лютого 2021 р.

Години спілкування «#Не_ведусь: ми - герої безпеки в Інтернеті» для учні 4-А, 4-Б, 4-В класів

     Протягом Тижня безпечного Інтернету для учнів 4-х класів соціальним педагогом Шкворець Л. Д. було проведено години спілкування «#Не_ведусь: ми - герої безпеки в Інтернеті».
   Спілкуючись в соціальних мережах, дитина перебуває в так званій «ілюзії спальні» - це ілюзія у якій перебувають не лише діти, але і дорослі. Перебуваючи фізично у безпеці, люди готові на більш ризиковані та відверті дії. Коли не дивишся своєму співрозмовнику очі-в-очі може бути легше розповісти чи сказати йому те, що б не наважився сказати наживо. Це може бути як приватна інформація, так і образи. В Інтернеті діти починають довіряти набагато швидше, бо через доступність 24/7 є відчуття, що вони вже довго знайомі. Діти піддаються значним ризикам. 
    Соціальний педагог у діалозі з дітьми з'ясувала, що найбільше приваблює в Інтернеті. Учні висловлюючи власні думки сформували Правила безпечної поведінки.
Виконавши інтерактивні вправи онлайн учні підтвердили свій рівень знань з безпеки в мережі.

Години спілкування «Ми за безпечний Інтернет» для учнів 3-А, 3-Б, 3-В класів

   Протягом Тижня безпечного Інтернету для учнів 3-А, 3-Б, 3-В класів соціальним педагогом Шкворець Л. Д. було проведено години спілкування «Ми за безпечний Інтернет» для учнів 3-х класів. 
  Діти молодшого шкільного віку всі більше часу перебувають у мереж Інтернет. Ризики, з якими діти молодшого шкільного віку можуть зустрітись в Інтернеті – це візуалізація насильства, порнографія, інформація, що шкодить, а також спілкування з незнайомцями. 
   Діти найчастіше потрапляють на ризикований матеріал: 
- через помилкове введення запиту у пошуковій системі, 
- якщо мають власну пошту, то там можуть отримати спам лист, 
- можуть почути про це у компанії друзів чи від старших людей і вирішили знайти в Інтернеті його значення; 
- реклама такого контенту може з’явитися на екрані, коли дитина шукає якусь інформацію в Інтернеті. 
   Для третьокласників соціальний педагог підготувала кілька ситуацій, які можуть трапитися з користувачами Інтернету. Учні активно висловлювали свої ідеї та думки, надавали поради. 
  
 

   Педагог наголосила на тому, що все, що поширюється в Інтернеті – там і залишається назавжди. А для того, щоб зрозуміти, якою інформацією не варто ділитися онлайн, соціальний педагог розповіла про «Тест Білборда». Перед тим, як викладати щось в Інтернет, уявіть, що це висить на великому білборді біля школи і його усі бачать. Якщо думка про це викликає негативні емоції, то викладати таку інформацію/матеріали в Інтернет не варто. 
  На закріплення матеріалу учні виконали інтерактивні вправи та сформували власні правила онлайн поведінки. 
  
  
 
 
Основні правила онлайн-безпеки: 
- Не розповсюджувати особисті дані (номер телефону, адресу проживання, а також інформацію про батьків). 
- Не погоджуватись, якщо друзі, навіть добре знайомі в реальному житті, вимагають робити те, що вам неприємно. 
- Не спілкуватись з незнайомцями у мережі. 
- Не відправляти свої фото, якщо просять про це в Інтернеті. 
- Якщо трапилось в Інтернеті те, що засмутило чи налякало, варто про це сказати батькам.