Блог Шкворець Людмили Дмитрівни соціального педагога комунального закладу «Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області»
середа, 24 лютого 2021 р.
неділя, 21 лютого 2021 р.
субота, 20 лютого 2021 р.
Як дитині уникнути залучення до небезпечних груп в Інтернеті
1. У першу чергу потрібно звертатися до батьків, якщо в житті (реальному або віртуальному) щось турбує.
2. Не слід заводити сумнівних знайомств у мережі, адже за привабливою аватаркою може ховатися небезпечний злочинець, аферист або терорист.
Здобувачі освіти зазвичай сприймають спілкування в мережі як нешкідливу гру, не розуміючи, що спілкуються з реальними людьми, не завжди добрими,
чесними, такими, які переслідують в мережі свої інтереси.
3. Не надавати персональних даних в інтернеті, таких як особисті фото, документи, адреса проживання, школа і клас.
4. Не потрібно додавати у друзі незнайомців, а лише тих, кого знаєш особисто.
5. Вимкнути геодані на світлинах, за допомогою яких зловмисники можуть визначити місцезнаходження дитини.
А ВИ ПОРЯД З ДИТИНОЮ У ЦЬОМУ НЕБЕЗПЕЧНОМУ КВЕСТІ?
Останніми днями Інтернет та телепростір заполонила інформація про небезпечні експерименти підлітків та їх трагічні наслідки.
пʼятниця, 19 лютого 2021 р.
середа, 17 лютого 2021 р.
#небезпечнічеленджі #небезпечніінтернетігри
Мобільні додатки дітей, на які варто звернути увагу батькам
Який підтекст несе кожна зі встановлених дитиною мобільних програм. Батькам на замітку!
Правоохоронці нагадують — у міру дорослішання дітей, необхідно бути більш обачними та контролювати те, які програми вони встановлюють на свої смартфони та планшети.
Існує чимало програм з небезпечним контентом
Небезпечний контент може включати булінг і небажані повідомлення сексуального змісту. Також деякі програми можуть надавати стороннім інформацію про місцеперебування телефону.
У Fairview Park Auxiliary Police Association, штат Огайо, склали список з кількох речей, які необхідно зробити, щоб захистити своїх дітей:
- Перевіряйте кожну програму в телефоні своєї дитини.
- Налаштуйте конфіденційність.
- Розмовляйте зі своєю дитиною про використання телефону, програм та соціальних мереж.
- Дізнайтеся, які програми є популярними у вашому регіоні.
Ось список з 15 додатків, на які, як вважає поліція, батькам необхідно звернути увагу:
1) MeetMe – соціальна мережа для нових знайомств. На сьогодні вона охоплює аудиторію в розмірі понад 15 мільйонів користувачів.
Фішка сайту — можливість швидко знайти користувачів залежно від їх місця розташування, тобто, швидко побачити, хто зі знайомих знаходиться неподалік і запросити їх де-небудь зустрітися.
2) WhatsApp. Чим небезпечний? Саме в цьому месенджері з’явилася онлайн-гра “Момо”, яка спонукає дітей до самогубства.
Момо тероризує жертву нічними повідомленнями страхітливого змісту, зображенням сцен насильства, дзвінками, моторошними сльозами або сміхом на іншому кінці дроту. Це продовжується до тих пір, поки жертва не погоджується пограти. Відразу після цього Момо дає екстремальні завдання. Наприклад, піти вночі на пустир, порізати собі руку чи якусь іншу частину тіла і т. п. Не погоджуєтесь — знову страшні повідомлення, дзвінки, а також шантаж і погрози.
3) Bumble – подібний до популярного додатка для побачень Tinder. Однак у цьому додатку особам жіночої статі потрібно зробити перший крок, щоб захистити себе від небажаної уваги з боку чоловіків.
Відомо, що діти використовували цей додаток і створювали фейкові облікові записи, вказуючи хибний вік.
4) Live.me — це програма для відеотрансляцій, використовує геолокацію для демонстрації відео, тому користувачі можуть з’ясувати точне місце розташування людини, що веде трансляцію.
Користувачі можуть заробляти «монети» (coins), як спосіб оплати неповнолітнім за фотографії.
4) Askfm — це додаток, в якому дуже високий рівень кібербулінгу. Додаток дозволяє користувачам анонімно ставити питання та отримувати відповіді.
На сьогодні відомо про 9 випадків суїциду, скоєних неповнолітніми, вони були пов’язані з залякуванням у мережі саме в цьому додатку.
5) Snapchat — одна з найбільш популярних програм у 2019 році.
У додатку дається обіцянка, що фото і відео, зроблені користувачами, зникнуть, проте недавні функції, включаючи stories, дозволяють користувачам переглядати контент протягом 24 годин. Snapchat також дозволяє користувачам бачити ваше розташування, якщо ви не зміните налаштування конфіденційності.
6) Holla — це самопроголошений додаток для відеочатів, що «викликає залежність», і дозволяє користувачам зв’язуватися з людьми по всьому світу буквально за секунди.
Фахівці заявляють, що у додатку користувачі стикаються з расистськими висловлюваннями, сексуальним контентом тощо.
7) Calculator% — один з декількох секретних додатків, що використовуються для приховування фотографій, відео та історій перегляду інтернету.
Цей додаток виглядає як калькулятор, однак функціонує, як секретний альбом для фотографій.
8) KIK дозволяє кому завгодно контактувати і відправляти повідомлення безпосередньо користувачеві. Діти можуть не користуватися традиційними текстовими повідомленнями.
KIK надає користувачам необмежений доступ до будь-кого в будь-якому місці в будь-який час, має вбудовані програми та вебконтент, який не може бути відфільтрований на домашньому комп’ютері.
9) Whisper — анонімна соціальна мережа, в якій можна ділитися секретами з незнайомцями. В ньому також зазначається місце розташування користувача, щоб люди могли зустрічатися.
10) Hot Or Not заохочує людей ставити оцінки вашому профілю, відзначати людей у своєму районі та спілкуватися з незнайомими людьми.
Метою цього додатка полягає в тому, що потрібно знайти та поставити оцінку іншим на підставі їх зовнішності.
11) Omegle — це безкоштовний онлайн-сайт для чатів, просуває анонімне спілкування з незнайомими людьми.
12) Yellow — це додаток, призначений для того, щоб підлітки могли фліртувати один з одним в атмосфері, подібній Tinder(у).
13) У Burn Book публікуються чутки про інших людей за допомогою аудіоповідомлень, текстових повідомлень і фото.
14) Wishbone — це додаток, що дозволяє користувачам порівнювати фото один одного і ставити їм оцінку за певною шкалою.
15) Instagram – одне з найбільш популярних програм у 2019 році. Діти створюють фейкові акаунти, використовують нікнейми, щоб приховати контент від своїх батьків. Дітям також подобається писати в Instagram текстові повідомлення, тому що вони видаляються, коли користувач залишає чат.
вівторок, 16 лютого 2021 р.
Поради для батьків, які прагнуть дбати про безпеку дітей в Інтернеті
Батьки - завжди вірте у своїх дітей!!!
Великі нездари:
1. Томаса Едісона вигнали зі школи після перших чотирьох місяців навчання, вчитель сказав, що він розумово відсталий.