«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Участь у семінарі

 28 жовтня 2021 року відбулася зустріч з фахівцями Черкаського обласного центру соціальних служб директором Санжарівцем Богданом та провідним спеціалістом Поною Людмилою, які надали консультації та методичну допомогу громаді у проведенні соціальної роботи, наданні соціальних послуг в громаді. Участь у семінарі взяли працівники Кам’янської міської громади, які відповідають за соціальний напрямок, а саме: відділ соціального захисту виконавчого комітету, служба у справах дітей, старости сіл, КУ «Центр надання соціальних послуг Кам’янської міської ради», відділ ОКМС, соціальні педагоги та психологи закладів освіти.

  

 

Під час зустрічі обговорювались питання по наданню соціальних послуг в умовах змін в законодавстві з питань соціального захисту, а саме:
• Взаємодія всіх відповідальних за соціальному напрямку, як єдиний міждисциплінарний орган в громаді.

• Вивчили основні алгоритми по наданню соціальних послуг.
• Відповідальність за недотримання законодавства в наданні соціальних послуг.
Загалом зустріч відбулася у форматі питання-відповідь, де присутні отримали цінні поради та практичні рекомендації у вирішенні гострих соціальних питань, які виникають під час роботи з громадянами.
Виконавчий комітет Кам’янської міської ради та від імені присутніх на зустрічі, щиро дякує за ефективне навчання та надані рекомендації для роботи представникам Черкаського обласного центру соціальних служб (Санжарівцю Богдану та Поні Людмилі).

четвер, 28 жовтня 2021 р.

Практичні поради як сказати дитині «Ні», щоб вона змогла чути та прислухатися до вас

 Ми продовжуємо рубрику #порадивідпсихологаєк і наша пані Юлія підготувала корисний матеріал для вас 

🙌🏻
Чи часто ви помічали, що дитина не слухається і робить все навпаки? 🧐
Певно, що так. Слово «ні» для дитини може бути стимулом зробити певний вчинок, що забороняють дорослі.
І для того, аби таких ситуацій не траплялося й дитина змогла чути та прислухатися до вас, наша психологиня підготувала правила, які допоможуть сказати «не можна», щоб дитина вас почула
   
  
  
   












середа, 27 жовтня 2021 р.

В Україні створили перший чат-бот для психологічної допомоги підліткам

 Міжнародний фонд Івана Франка випустив проєкт «Віртуальний друг», що є першим українським мультимедійним чат-ботом для психологічної допомоги підліткам.

Про це розповіли у Міжнародному фонді імені Івана Франка.

Telegram-бот, на ім'я «Селя», створений для соціальної адаптації підлітків. Він допомагатиме краще зрозуміти себе, налагодити стосунки з батьками, вчителями та друзями й прийняти правильні рішення.

Психологами проєкту було розроблено 250 діалогів, які поєднані логіко-семантичним зв’язком і охоплюють найактуальніші теми: стосунки в школі; стосунки з батьками; стосунки з друзями та про пошуки себе і свого «Я».

Чат-бот любить жартувати, користується молодіжним сленгом та в діалогах використовує професійні поради психологів. Але ніяк не замінює професійну психологічну допомогу і не проводить психологічні консультації.

Чат-бот Селя містить елементи штучного інтелекту, що дає можливість удосконалюватися і розширювати контент. Через емпатію проєкт допомагатиме підліткам долати психоемоційні розлади. Усе спілкування відбуватиметься конфеденційно.

Потоваришувати з «Віртуальним другом» можна  у Telegram – @Sela_Vi_bot.

Нагадаємо, Instagram вводить нову функцію, яка буде відмежувати підлітків від «шкідливого контенту» та закликати робити паузи у користуванні застосунком.

Крім того, українські студенти створили додаток для боротьби з депресією.

"Гра в кальмар "

Підлітки. Давайте міркувати разом.

1. Не можна буде заборонити та ігнорувати.
Основне правило - ми не можемо нічого заборонити, захопити, не даючи щось взамін.  Якщо ′′ щось ′′ проявилося, нам важливо безпосередньо з ним спілкуватися. Покликати, судити. Якщо є реакція, то цей серіал ′′ впав′′ в якусь важливу потребу для дітей. І нам важливо визнати цю потребу, принаймні.
Нам самим важливо подивитися серіал, щоб зрозуміти, до чого причетні діти. Можливо, якщо вони вже дивляться, або говорять про те, що дивляться їхні друзі, дивляться разом з ними - одразу відслідковувати реакції, роздумувати, пояснювати та підтримувати.

Якщо ми дізналися, що підлітки дивляться серіал, то це привід поговорити про нього.
Важливо обрати тон для розмови - це, безумовно, не має бути моралізатором.
Ідеально, щоб запропонувати підліткам дискусію. Можна запропонувати подумати про природу гри та ігрову залежність, про пастки дофаміну, шукайте в серіалі, (в рекламних роликах, політичних відео) ознаки маніпуляцій
Чому герої беруть участь у грі?
За що ми готові платити перемогу? А чим заплатили герої серіалу? (І герої художніх творів, які читають діти).
І на що я піду заради перемоги, яка я в екстремальних ситуаціях?
Чи є точно позитивний і негативний герой в серіалі?

Важливо говорити про моральні = етичні дилеми з підлітками. (А можна роздумувати цю тему в контексті безпеки - якщо я кажу про те, що мій друг грає в небезпечну гру, це зрада чи занепокоєння? і так далі)

Ось так ми перетворюємо тему з емоційної площини на інтелектуальну, свідому.

2. Підліткове товариство є ієрархічним. Одна з найважливіших тем підліткового віку - боротьба за владу та визначення її місця в ієрархії. Секрет впливу на підліткові спільноти - знайти, хто в них є ′′ Альфа ′′ - і залучити його до співпраці, до ′′ позитивної ′′ співпраці.

3. Належність. Підліткам важливо відчувати себе ′′ своїми ". І одне із завдань - знайти своє. Збирайтеся в групу, щоб протистояти світові дорослих, збирайтеся в ′′ субкультурі ′′ (на чи проти будь-якої теми). А потім питання: а підліткам в конкретній школі є що об ' єднуватися? Якщо ні, то треба шукати

4. У багатьох школах діти грають у цю гру - але не у всіх школах ця гра закінчується жорстокістю.

Нам важливо пам ' ятати: Якщо є емоційна причетність, вона повинна мати фізичну реакцію. Дія. В любому випадку це буде, це відтворення, питання в якій формі. Чим вища ставка, тим більший ризик, тим більше задоволення переможець матиме з одного боку при виграші. І буде більше потреби у ′′ випуску парових ". У прояві тілесного прояву напруги, накопиченої в грі. Шукатиме спосіб ′′ каналу ". (де є можливість бути активними (фізичними) підлітками, що можемо запропонувати? Підлітки особливо дбають про вміння займатися фізичними вправами)

Агресія більше проявляється в авторитарних спільнотах,
У спільнотах, де немає правил, або де вони жорсткі, де страшно, де немає можливості проявити емоції, де діти не можуть (уміння) запитати: ′′ чому? чому?"
Де високий рівень конкуренції,
У системах, заражених булінгом
Де насправді є і немає спільноти і відчуття близькості

І питання не в тому, що робити з конкретною грою, а в тому, як будувати громаду.

5. Що ще нам важливо пам'ятати про підлітків: Їм не вистачає емоцій у живому спілкуванні. Відчуття небезпеки - це концентровані емоції. (а нам важливо залучити їх до кіноклубів, клубів настільних ігор, важливо намагатися створювати емоційні зв 'язки в сім' ях та родинах). Чи є місце, активність, де є можливість проявити, прожити емоції, зайнятися не тільки інтелектуальною діяльністю?

 Підлітки шукають свою довіру і своє місце - і важливо дати чи допомогти знайти, важливо підкреслити те, в чому вони сильні (можливо, вони можуть бути наставниками для діток, вони можуть бути залучені до волонтерства)
Романтизація смерті та відчуття особистого безсмертя. Важливо говорити з ними про їх цінності та цінність життя
Одна з особливостей підліткового віку: тимчасове порушення емпатії, прагнення до ризику, але труднощі з гальмуванням та оцінкою ризиків. 
Не очевидно ще одне: часто діти в прояві відображають те, що відбувається в наших дорослих у формі прихованого. 
Вони суб'єктивно та об'єктивно самотні. Самотній людині легше щось викликати, створюючи ілюзію близькості та контакту.

Безпечні канікули

  Канікули — це час, який можна корисно провести з дітьми, забезпечити їх любов’ю та безпекою.
Подбайте про безпеку дітей під час осінніх канікул
 Для цього:
 не залишайте дітей без нагляду, будьте уважними до них та їхньої поведінки;
 знайте, де і з ким перебувають ваші діти, чим вони займаються;
 якщо малечу доводиться залишити вдома саму – проведіть інструктаж з техніки безпеки та залиште номери, за якими можна звертатися по допомогу;
 відпускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй Правила дорожнього руху;
 закріпіть на одязі своїх дітей світловідбивальні елементи — це зробить їх помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості;
 не залишайте гострі, ріжучі предмети й сірники у легкодоступному для дітей місці;
 наголошуйте, що категорично забороняється ходити біля водойм без нагляду дорослих;
 розкажіть своїй дитині, що незнайомці можуть бути небезпечними.
Дотримуйтесь важливих правил і бережіть себе
#ювенальнаполіціяукраїни

понеділок, 18 жовтня 2021 р.

Тематично оформлено інформаційний вісник



Як не стати жертвою торгівлі людьми?

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну.
Для того, щоб осягнути масштаби проблеми, пропонуємо ознайомитись з статистичними данними:
• Торгівля людьми - найбільш активно прогресуючу злочинна діяльність, яка приносить щорічний дохід близько 150 мільярдів доларів США (за даними міжнародних організацій).
⠀• Міжнародна організація праці: 24,9 млн. осіб постраждали від торгівлі людьми (станом на 2016 рік).
⠀• ЮНІСЕФ: щорічно більше 1,2 млн. дітей стають жертвами торгівлі людьми.
• За інформацією Національна поліція України в 2020 році встановлено 152 особам статус потерпілого в кримінальних провадженнях, розпочатих за ознаками статті 149 (Торгівля людьми) Кримінального Кодексу України.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

З цією метою соціальним педагогом Шкворець Л. Д. було проведено години спілкування зі старшокласниками 9-А та 9-В класів на тему "Як не стати жертвою торгівлі людьми". Під час спілкування учні дізналися багато різних фактів про торгівлю людьми, з’ясували причини цього явища, обговорили основні  способи втягнення дітей в торгівлю людьми. 




Переглянувши фільм «Станція призначення Життя» соціальний педагог обговорила його з старшокласниками.

Соціальний педагог Шкворець Л.Д. підвівши підсумки надала поради:

• Нікому не віддавайте свій паспорт.
⠀•Зробіть копії всіх наявних документів (паспорта, візи, трудової угоди, запрошення на роботу, угоди з посередником тощо) до того, як вирушити за кордон. Слід тримати їх у безпечному місці, а також залишити ці копії вдома.
⠀•Якщо Ви їдете на роботу – перевірте чи дає Ваша віза право на роботу. Контракт має бути складений зрозумілою Вам мовою і з чітко прописаними умовами роботи
⠀• Перевірте чи має фірма-посередник ліцензію на посереднецтво у працевлаштуванні за кордоном (до яких країн, які види роботи). Це можна зробити на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. www.me.gov.ua
⠀Занотуйте або запам’ятайте телефони та адреси офіційних закордонних представництв України в країні призначення, контактні дані яких можна знайти на сайті Міністерства закордонних справ України
⠀•Заздалегідь дізнайтеся телефони поліції, служби порятунку, а також служби/організації допомоги постраждалим від торгівлі людьми в країні призначення.
⠀•Підтримуйте зв’язок із родиною та близьким оточенням. Заздалегідь домовтеся з ними про кодову фразу, яка сигналізуватиме про потрапляння до небезпечної ситуації.

Якщо, ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію торгівлі людьми 
ЗВЕРНІТЬСЯ ПО ДОПОМОГУ:

національна  «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів Представництва Міжнародної організації з міграцій (МОМ) в Україні 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних) 527 (безкоштовно з мобільних);

Національна дитяча  «гаряча  лінія» з питань торгівлі людьми  0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного);

Національна «гаряча лінія» з попередження насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) Громадської організації «Ла Страда - Україна».