Соціальна кампанія «З тобою 24/7» створена ГО Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine, щоб сказати усім українцям, усім дітям та мамам, які вимушено виїхали за кордон через війну в Україні та дітям, підліткам, молоді, які залишаються в різних регіонах України, що ви НЕ самотні.
Блог Шкворець Людмили Дмитрівни соціального педагога комунального закладу «Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області»
понеділок, 31 жовтня 2022 р.
Вам є куди звернутись за психологічною підтримкою та допомогою
понеділок, 24 жовтня 2022 р.
четвер, 20 жовтня 2022 р.
День ООН
День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй.
24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням. Так, сьогодні саме з цієї нагоди читальна зала Центральної районної бібліотеки зібрала учнів Аграрного професійного ліцею на Інфоквест «Цікаві факти про День ООН». Цікаву та захопливу подорож у світ ООН приготували для дітей бібліотекар І-ої категорії Олена Височин-Квятковська та провідний бібліограф Ольга Тихомирова.
«Організація Об`єднаних Націй - це не тільки місце для проведення дипломатичних раутів. В Організації Об`єднаних Націй працюють миротворці, які займаються роззброєнням воюючих сторін, медичні працівники, що доставляють ліки, співробітники з надання надзвичайної допомоги біженцям та експерти з прав людини, які надають допомогу у здійсненні правосуддя» - підкреслили у своїй доповіді працівники ЦРС.
У процесі виконання цієї глобальної місії ми користуємося підтримкою незліченної кількості друзів і прихильників. Неурядові організації, вчені, науковці, меценати, релігійні лідери, представники ділових кіл та зацікавлені громадяни мають ключове значення для успіху нашої діяльності. Жоден керівник, країна чи установа не в змозі зробити все. Разом з тим кожен з нас може зробити свій внесок.
Цікаві факти за історію існування Організації Об’єднаних Націй
На сьогодні членами ООН є 193 держави світу. Останнім членом ООН у 2011 році став Південний Судан.
В історії ООН було два випадки, коли держав-членів позбавляли права участі в роботі Генеральної Асамблеї, передає Укрінформ, (не в роботі ООН загалом): упродовж 1974-1994 рр. − Південно-Африканську Республіку у зв’язку з проведенням політики апартеїду, а протягом 1992-2000 рр. − Союзну Республіку Югославію (СРЮ), яка вважала себе правонаступницею колишньої СФРЮ та відмовлялася вступати в ООН як нова держава;
Із 1946 і до 2015 р. постійні члени Ради Безпеки ООН 237 разів застосовували право вето: СРСР і Росія (з 1991 р.) − 103 рази, США − 79, Велика Британія − 29, Франція − 16, Китай − 9 (до 1971 р. місце Китаю займав Тайвань, який застосував право вето лише один раз);
За 70 років існування ООН накладала санкції на 23-и країни;
Упродовж 1950-2013 років Нобелівський комітет присуджував премію миру окремим діячам, органам і організаціям ООН більше 10-и разів. Уперше нею було нагороджено посередника ООН у врегулюванні конфлікту між арабами та євреями в 1948 р. Ральфа Банча;
Найбільше миротворча Місія ООН була у Дарфурі (Судан) та налічувала 26 612 миротворців, у партнерстві з Африканським Союзом.
середа, 19 жовтня 2022 р.
Вебінар “Як навчатися та вчити в умовах війни”
Посібник «Як вчити на навчатися в умовах війни»
Незалежно від того, де нас застав день 24 лютого 2022 року, де перебуваємо зараз, у кожного з нас порушене базове відчуття безпеки, для відновлення якого потрібен кропіткий і психологічно грамотний супровід. Саме для впровадження такого супроводу Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей» у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні, Фаза ІІІ» розробила П’ять Правил Стійкості Педагога.
Наші правила допоможуть подолати труднощі, що перешкоджають якісному навчанню та взаємодії безпосередньо в класі, авдиторії в онлайн- чи офлайн-форматі. Можливо, їх дотримання і не входить до переліку посадових обов’язків учителя чи викладача, але саме зараз наші вихованці, окрім академічних знань, потребують присутності дорослого, який Згуртовує, Супроводжує та Убезпечує.
Посібник «Як вчити на навчатися в умовах війни» доступний для завантаження в зручному для мобільних пристроїв форматі ТУТ.
вівторок, 18 жовтня 2022 р.
"Тобою скористалися"
Учням було запропоновано пройти вебквест "Шукаєш роботу? Перевір свої сили" та перевірити свої знання з безпечного працевлаштування, отримати нову інформацію як уникнути небезпечних ситуацій у майбутньому. Після успішного виконання завдань квесту здобувачі освіти отримали сертифікат.
Година спілкування "Людина - не товар"
18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми
10 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ
ЯКЩО ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ?
ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВСЕ БЕЗПЕЧНО
- перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад: www.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;
- підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;
- легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;
- не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;
- дізнайтеся контакти найближчого посольства України;
- тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);
- розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;
- домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.
пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.
Круглий стіл
Соціальний педагог Шкворець Л.Д. взяла участь у круглому столі "Важливість корекційного складника в побудові освітнього процесу для учнів з особливими освітніми потребами".
вівторок, 11 жовтня 2022 р.
понеділок, 10 жовтня 2022 р.
пʼятниця, 7 жовтня 2022 р.
Порадник для вчителів “Активності для учнів та учениць у бомбосховищах шкіл”
Збірка пропонує низку активностей для різних вікових груп, які педагоги та адміністрація закладів загальної середньої освіти можуть організувати для дітей, щоб допомогти їм емоційно та фізично впоратися з перебуванням у бомбосховищі під час повітряної тривоги. Тут і перший стендап, і створення музики, і навіть «наскельні» малюнки.
ЗАВАНТАЖИТИ Порадник для вчителів “Активності для учнів та учениць у бомбосховищах шкіл”
середа, 5 жовтня 2022 р.
Рада профілактики правопорушень
вівторок, 4 жовтня 2022 р.
Методична студія
Соціальний педагог Шкворець Л.Д. 04.10.22 взяла участь у методичній студії Особливості організації віртуального кабінету психологічної служби".