«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

понеділок, 31 жовтня 2022 р.

Вам є куди звернутись за психологічною підтримкою та допомогою

 Соціальна кампанія «З тобою 24/7» створена ГО Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine, щоб сказати усім українцям, усім дітям та мамам, які вимушено виїхали за кордон через війну в Україні та дітям, підліткам, молоді, які залишаються в різних регіонах України, що ви НЕ самотні.

Вам є куди звернутись за психологічною підтримкою та допомогою, де б ви зараз не були.
- Я почуваю себе пригнічено.
- Я сумую за домом.
- В школі мене ображають.
- Я знов зірвалась.
- Я боюсь свої батьків.
- У мене немає друзів.
- Я не знаю, що мені робити.
- Мені потрібно поговорити.
«Ми вміємо слухати, ми знаємо, як складно буває справитись з різними ситуаціями, ми поруч, щоб ти не почував/ла себе самотньо.
Ми З ТОБОЮ 24/7 ❤️»
Якщо ти відчуваєш потребу поговорити про свої проблеми, емоції, складнощі, стосунки або просто розділити з кимось успіхи, досягення та відчути тепло, прийняття та підтримку, звертайтеся на Національну гарячу лінію для дітей та молоді:
📲 116 111
📞 0 800 500 225
Telegram: @CHL116111
Instagram: childhotline_ua




Безмежна вдячність усім артистам за участь у проєкті ❤️
Проєкт «Підтримка Національної гарячої лінії для дітей та молоді» впроваджується Громадською організацією «Ла Страда-Україна» за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine, урядів Швейцарії та Чеської Республіки.

Захист дітей у цифровому середовищі. Рекомендації для батьків та освітян

 Рекомендації для батьків та освітян

четвер, 20 жовтня 2022 р.

День ООН

День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй. 

24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням. Так, сьогодні саме з цієї нагоди читальна зала Центральної районної бібліотеки зібрала учнів Аграрного професійного ліцею на Інфоквест «Цікаві факти про День ООН». Цікаву та захопливу подорож у світ ООН приготували для дітей бібліотекар І-ої категорії Олена Височин-Квятковська та провідний бібліограф Ольга Тихомирова.

«Організація Об`єднаних Націй - це не тільки місце для проведення дипломатичних раутів. В Організації Об`єднаних Націй працюють миротворці, які займаються роззброєнням воюючих сторін, медичні працівники, що доставляють ліки, співробітники з надання надзвичайної допомоги біженцям та експерти з прав людини, які надають допомогу у здійсненні правосуддя» - підкреслили у своїй доповіді працівники ЦРС.

У процесі виконання цієї глобальної місії ми користуємося підтримкою незліченної кількості друзів і прихильників. Неурядові організації, вчені, науковці, меценати, релігійні лідери, представники ділових кіл та зацікавлені громадяни мають ключове значення для успіху нашої діяльності. Жоден керівник, країна чи установа не в змозі зробити все. Разом з тим кожен з нас може зробити свій внесок.

Цікаві факти за історію існування Організації Об’єднаних Націй

На сьогодні членами ООН є 193 держави світу. Останнім членом ООН у 2011 році став Південний Судан.

В історії ООН було два випадки, коли держав-членів позбавляли права участі в роботі Генеральної Асамблеї, передає Укрінформ, (не в роботі ООН загалом): упродовж 1974-1994 рр. − Південно-Африканську Республіку у зв’язку з проведенням політики апартеїду, а протягом 1992-2000 рр. − Союзну Республіку Югославію (СРЮ), яка вважала себе правонаступницею колишньої СФРЮ та відмовлялася вступати в ООН як нова держава;

Із 1946 і до 2015 р. постійні члени Ради Безпеки ООН 237 разів застосовували право вето: СРСР і Росія (з 1991 р.) − 103 рази, США − 79, Велика Британія − 29, Франція − 16, Китай − 9 (до 1971 р. місце Китаю займав Тайвань, який застосував право вето лише один раз);

За 70 років існування ООН накладала санкції на 23-и країни;

Упродовж 1950-2013 років Нобелівський комітет присуджував премію миру окремим діячам, органам і організаціям ООН більше 10-и разів. Уперше нею було нагороджено посередника ООН у врегулюванні конфлікту між арабами та євреями в 1948 р. Ральфа Банча;

Найдовший виступ на засіданні ООН тривав 4 години 29 хвилин. Виступав Фідель Кастро.
Статут ООН складається з 8778 слів, для порівняння друга версія Попереднього звіту ЄС щодо екологічної безпеки для санітарних виробів має 44065 слів;

ООН допомагає з продовольством для 90 млн людей, і вакцинацією – для 58% дітей світу;
Жінки в Місіях ООН складають: 30% невійськових миротворців, 10% поліцейських та 3% військових миротворців;

Найбільше миротворча Місія ООН була у Дарфурі (Судан) та налічувала 26 612 миротворців, у партнерстві з Африканським Союзом. 


середа, 19 жовтня 2022 р.

Вебінар “Як навчатися та вчити в умовах війни”

  Наше освітянське життя докорінно змінилося після лютого 2022 року. В один момент воно розділилося на «до» і «ще не після». Ми натхненно працюємо, реагуємо, допомагаємо в умовах, до яких не були готові ні фізично, ні психологічно. Багато зі звичного нам перестало працювати. І освітяни, і учні стали потребувати більше психологічної підтримки у розвитку стійкості та адаптивності.
   Соціальний педагог Шкворець Л.Д. відвідала онлайн-вебінар “Як навчатися та вчити в умовах війни” організований Українським фондом “Благополуччя дітей” в межах проєкту Ради Європи “Боротьба з насильством над дітьми в Україні, фаза ІІІ”. 
  На онлайн-заході  розглянуто такі питання:
як подбати про власну безпеку та захищеність тих, хто поруч;
як допомогти дітям проживати їхні почуття та чому важливо реагувати на власні;
як працювати з дітьми в стані стресу через війну;
чому під час воєнних дій важливо дбати про спільні цінності;
яким чином тримати рівновагу заради власних внутрішніх ресурсів.



За підсумками вебінару отримала корисні навики, матеріали та свідоцтво. 
Потрібно дбати про себе:
💛Наш спосіб мислення впливає на продуктивність і настрій.
💙Бути адаптивними, приймати випробування — головне завдання.
💚Наше здоров'я зараз вимагає більшої уваги, ніж будь-коли.
❤Баланс між роботою та відпочинком, раціональним та емоційним допоможе втримати рівновагу.

Посібник «Як вчити на навчатися в умовах війни»

 Незалежно від того, де нас застав день 24 лютого 2022 року, де перебуваємо зараз, у кожного з нас порушене базове відчуття безпеки, для відновлення якого потрібен кропіткий і психологічно грамотний супровід. Саме для впровадження такого супроводу Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей» у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні, Фаза ІІІ» розробила П’ять Правил Стійкості Педагога.

Наші правила допоможуть подолати труднощі, що перешкоджають якісному навчанню та взаємодії безпосередньо в класі, авдиторії в онлайн- чи офлайн-форматі. Можливо, їх дотримання і не входить до переліку посадових обов’язків учителя чи викладача, але саме зараз наші вихованці, окрім академічних знань, потребують присутності дорослого, який Згуртовує, Супроводжує та Убезпечує.

Посібник «Як вчити на навчатися в умовах війни» доступний для завантаження в зручному для мобільних пристроїв форматі ТУТ.

вівторок, 18 жовтня 2022 р.

"Тобою скористалися"

  18 жовтня в Європейський день боротьби з торгівлею людьми для учнів 10-11 класів ліцею №1 соціальним педагогом Шкворець Л.Д. було проведено ознайомчу екскурсію за матеріалами сайту загальнонаціональної інформаційної кампанії з протидії експлуатації «ТОБОЮ СКОРИСТАЛИСЯ»
  Учнів ознайомлено зі статистикою Міжнародної організації з міграції в Україні. Також Шкворець Л.Д. звернула увагу на ознаки, що можуть свідчити про злочинні наміри людей, які пропонують вам допомогу чи роботу. Соціальний педагог акцентувала увагу на порадах "Подорожуй безпечно" та контактах організацій з протидії торгівля людьми і наданню необхідної допомоги.
  Учням було запропоновано пройти вебквест "Шукаєш роботу? Перевір свої сили" та перевірити свої знання з безпечного працевлаштування, отримати нову інформацію як уникнути небезпечних ситуацій у майбутньому. Після успішного виконання завдань квесту здобувачі освіти отримали сертифікат.



Година спілкування "Людина - не товар"

    Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
   Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми.
    З початку 2022 року в Україні зафіксували 77 випадків торгівлі людьми. Серед них було 26 фактів сексуальної експлуатації та 28 — трудової експлуатації.
     З метою обізнаності учнів щодо даної проблеми соціальним педагогом Шкворець Л.Д. було проведено онлайн годину спілкування "Людина - не товар!" для учнів 9-х класів.
       Під час заходу було розглянуто проблеми сьогодення, спричинені військовою агресією Росії, зокрема, небезпеку ризиків торгівлі людьми, з якими можуть стикатися жінки та діти, що змушені покинути Україну та прямують до сусідніх країн та українці, які залишилися на окупованих територіях.
      В ході спілкування соціальний педагог розкрила правове значення терміну "торгівля людьми", ознайомила учнів з формами та етапами цього кримінального злочину.

Команда супроводу

Соціальний педагог Шкворець Л.Д. є членом команди супроводу учнів з особливими освітніми потребами. 



18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

10 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

1. Торгівля людьми - це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
2. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.
3. Торгівля людьми - найбільш доходна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.
4. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон.
5. У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
6. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
7. Злочинці - як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
8. Коли люди стають об’єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.
9. Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
10. Торгівля людьми - це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.
Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

 ЯКЩО ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ?

 ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВСЕ БЕЗПЕЧНО

  • перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад: www.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;
  • підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;
  • легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;
  • не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;
  • дізнайтеся контакти найближчого посольства України;
  • тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);
  • розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;
  • домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.
Громадянам, які постраждали від торгівлі людьми, необхідно звернутися до місцевої державної адміністрації для встановлення відповідного статусу і це дасть їм можливість отримати  повний  спектр державної допомоги:
- безкоштовне медичне обстеження і лікування;
- допомогу у відновленні документів;
- отримання психологічної, соціальної, правової та іншої допомоги;
- сприяння у професійній підготовці та працевлаштуванні;
- одноразову матеріальну допомогу.
Допомога безкоштовна та конфіденційна.


Корисні посилання щодо допомоги та підтримки в ситуаціях

насильства, торгівлі людьми, складних життєвих обставин

пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.

Круглий стіл

 Соціальний педагог Шкворець Л.Д. взяла участь у круглому столі "Важливість корекційного складника в побудові освітнього процесу для учнів з особливими освітніми потребами".






понеділок, 10 жовтня 2022 р.

Психічне здоровʼя – це рівень психологічного благополуччя, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й рядом соціально-економічних, біологічних й факторів, що відносяться до навколишнього середовища.
Благополуччя особистості охоплюється реалізацією її здібностей, подоланням нормальних життєвих напружень, можливостями протистояти звичайним життєвим стресам, плідно працювати.
Всесвітня організація охорони здоровʼя виділяє наступні критерії психічного здоровʼя:
– усвідомлення і відчуття безперервності, постійності та ідентичності свого фізичного і психічного «Я»;
– почуття сталості та ідентичності переживань в однотипних ситуаціях;
– критичність до себе та своєї власної психічної продукції (діяльності) та її результатами;
– відповідність психічних реакцій (адекватність) силі й частоті середовищних впливів соціальним обставинам і ситуацій;
– здатність самоконтролю над поведінкою відповідно до соціальних норм, правил, законів;
– здатність планувати власну життєдіяльність і реалізовувати ці плани;
– здатність змінювати спосіб поведінки залежно від зміни життєвих ситуацій і обставин.
Психічне здоровʼя людини тісно повʼязане із наявністю і збереженням психологічної стійкості. Психологічна стійкість охороняє особистість від дезінтеграції й особистісних розладів, створює основу для внутрішньої гармонії, забезпечує реалізацію фізичних і духовних потенцій людини.
Стійкість до подолання труднощів, збереження віри в себе, упевненості в собі, своїх можливостях, досконалість психічного саморегулювання – це невідʼємні складові психічного здоровʼя.
Як можна самостійно піклуватись про своє психічне здоров’я:
– Повноцінний сон (перш за все, мозок сприймає недосипання як тривожність, що змушує його працювати у напруженому режимі)
– Збалансоване харчування (дієта з великою кількістю поживних речовин і низьким вмістом жирів може запобігти депресії та зменшити її симптоми).
– Фізична активність
Щоб рухатися, не обов'язково йти до спортзалу або на пробіжку. Важливо, щоб тіло працювало, а як саме — питання вибору. Комусь подобаються командні ігри на зразок волейболу, хтось віддає перевагу танцям, а хтось — пішим прогулянкам.
Активність необхідна не тільки для тіла, але і для мозку. Наприклад, щоденна 20-30 – хвилинна прогулянка покращує когнітивні функції мозку.
– Соціальна інтеграція: спілкування з колом підтримки.
У відносинах ми ділимося своїми почуттями, нас розуміють, ми отримуємо підтримку і самі підтримуємо інших. Можливість віддавати важлива для нас не менше, ніж можливість отримувати. І ще важлива деталь: якщо люди навколо вас вміють бути щасливими, ви вчитеся цього ж у них.
Важливо розширювати професійні зв’язки, спілкуйтися з людьми з такими ж захопленнями або такими ж професійними обов’язками. Це потрібно не тільки для психологічного комфорту, але і просто щоб отримати знання.
– Заняття активностями (зокрема такими, які приносять задоволення і відчуття того, що робиться щось змістовне).
- Завжди продовжуйте вчитися
Зовсім не обов’язково вчити нові іноземні мови чи отримати чергову вищу освіту. Важливий сам процес: читайте професійну літературу, щоб розвивати навички; ходіть на кулінарні курси; читайте науково-популярні та художні книжки; дізнавайтеся нові схеми в’язання або робіть оригінальні підставки для зберігання велосипеда...
Якщо тема вам не цікава, не вчіть її тільки тому, що вже почали. Переходьте до заняття, яке принесе мозку задоволення. Змінювати заняття навіть корисно, тому що так доводиться перемикатися між різними видами діяльності.
- Робіть добро
Це простіше, ніж здається. Не обов'язково шукати бабусь, щоб перевести їх через дорогу, чи жертвувати частину зарплати в фонди.
Достатньо сказати «спасибі» водієві, який довіз вас вранці до роботи, побажати доброго ранку охоронцеві, посміхнутися касиру в супермаркеті.
- Не відривайтеся від реальності
Для психічного здоров’я важливо жити в сьогоденні, не думаючи про минуле або про те, що не сталося (і можливо ніколи не відбудеться).
Це стан, при якому ви точно знаєте, що відбувається навколо вас і з вами. Тільки здається, що це просто, а насправді вимагає уваги до себе і безкомпромісної чесності. Наприклад, зрозуміти, чому ви сердитесь: не через те, що домашні знову не помили посуд, а тому що ви роздратовані з самого ранку через невдачі на роботі, а тепер тільки шукаєте привід, щоб виплеснути роздратування.
Завдяки усвідомленості ми приймаємо правильні рішення, тому що розуміємо всі обставини і знаємо, чого хочемо.

пʼятниця, 7 жовтня 2022 р.

Порадник для вчителів “Активності для учнів та учениць у бомбосховищах шкіл”

 Порадник розроблений громадською організацією “Культурна платформа Закарпаття” спільно з громадською спілкою “Освіторія” в межах ініціативи “Спільно до навчання”, яку Міністерство освіти і науки України реалізовує разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Першої леді України.

Збірка пропонує низку активностей для різних вікових груп, які педагоги та адміністрація закладів загальної середньої освіти можуть організувати для дітей, щоб допомогти їм емоційно та фізично впоратися з перебуванням у бомбосховищі під час повітряної тривоги. Тут і перший стендап, і створення музики, і навіть «наскельні» малюнки.


ЗАВАНТАЖИТИ Порадник для вчителів “Активності для учнів та учениць у бомбосховищах шкіл”

середа, 5 жовтня 2022 р.

Рада профілактики правопорушень

   5 жовтня 2022 року відбулося онлайн-засідання ради профілактики.
                                                                       Порядок денний:
                                                                         Засідання 1 
1.Затвердження плану роботи та графіку засідань ради профілактики на 2022-2023 н.р.
                                                                      Щекань М.С.
2.Про внутрішній облік учнів, схильних до правопорушень. Затвердження списку дітей групи ризику.                                                                                                Шкворець Л.Д.
3.Аналіз громадського огляду умов проживання, навчання та виховання учнів ліцею. Соціальний паспорт закладу.                                                                                Шкворець Л.Д.
4.Зайнятість в позаурочний час учнів, які потребують особливого педагогічного контролю та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.     
Онопа О.Ю.

вівторок, 4 жовтня 2022 р.

Методична студія

 Соціальний педагог Шкворець Л.Д. 04.10.22 взяла участь у методичній студії Особливості організації віртуального кабінету психологічної служби". 

Методичну студію розпочала Світлана Харитонова, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби, яка наголосила на актуальності теми, що розглядається, провела методичний інструктаж щодо створення віртуального кабінету працівника психологічної служби, розкрила особливості проведення різних видів діяльності практичним психологом та соціальним педагогом в умовах дистанційного навчання.
До участі в студії долучилися працівники психологічної служби закладів освіти, які поділилися досвідом роботи своїх сторінок, презентували успішні методи і форми здійснення віртуальної фахової діяльності.
Інна Кикоть, практичний психолог закладу дошкільної освіти №73 Черкаської міської ради представила прийоми, які використовує в роботі з вихованцями-дошкільнятами, в саме створення відеосюжетів для проведення розвиткових та корекційних занять із дітьми. Учасникам був запропонований відеосюжет-заняття «Цвіт яблуні», під час якого діти могли створювати власні творчі роботи та розвивати своє мовлення на задану тему.
Наталія Калашник, практичний психолог Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №33 ім. В.Симоненка Черкаської міської ради Черкаської області розкрила алгоритм створення та успіхи в діяльності віртуального кабінету психологічної служби закладу. Зерниною її досвіду є проведення групових консультацій з батьками, спільних консультацій з педагогічними працівниками закладу освіти, що актуальним у період віддаленого перебування родин із дітьми в умовах війни.
Використання карткових розвивальних ігор під час онлайн навчання представила Оксана Урожай, практичний психолог Ярошівського ліцею Мокрокалигірської сільської ради Звенигородського району Черкаської області. Учасниця поділилася прийомами, які використовує під час занять із дітьми різного віку, зупинилася на справах для встановлення емоційної рівноваги, що є на сьогодні дуже актуальним. Всі присутні змогли взяти участь у вправах та збагатитися інформаційно та емоційно.
Актуальним на сьогодні є питання проведення психологічних хвилинок із здобувачами освіти під час уроків. Своїм досвідом проведення таких занять поділився Роман Коломієць, практичний психолог опорного закладу освіти «Балаклеївський ліцей ім.Є.Гуглі» Балаклеївської сільської ради Черкаської області. Учасники студії виявили активність у проведенні цілого комплексу вправ психологічних хвилинок, запропонованих Романом, отримали не лише емоційне задоволення, а й опосередкований досвід такої роботи з дітьми.
Тетяна Шестопалова, практичний психолог Черкаської гімназії №31 Черкаської міської ради Черкаської області, представила колегам свої напрацювання проведення діагностичної роботи в умовах дистанційного навчання. Ознайомила з можливостями онлайн-тестування здобувачів освіти, методами опрацювання отриманої інформації та широким переліком напрямів діагностики, які можливо здійснювати в онлайн форматі.
Інструменти комунікації, які використовує в роботі, представила Леся Константинова, соціальний педагог Мошнівського ліцею Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області. Протягом трьох останніх років фахівець разом зі своїми колегами створила, вдосконалює та активно застосовує віртуальний кабінет психологічної служби, розширює його можливості та пропонує всім учасникам освітнього процесу нові форми і напрями взаємодії.
На завершення роботи методичної студії методисти центру Тетяна Артеменко, Тетяна Брайченко та Наталія Якухіна зупинилися на окремих аспектах діяльності віртуальних кабінетів закладів освіти, представили новинки та удосконалення в роботі сайту психологічної служби нашої області, запросили до обміну досвідом упродовж навчального року. В своєму заключному слові Світлана Харитонова наголосила на необхідності здійснення професійної діяльності в межах віртуального кабінету працівника психологічної служби, на розширенні послуг, які можна здійснювати в онлайн режимі за допомогою сучасних технологій інформаційного простору.
Ознайомитися з роботою методичної студії можна за покликанням  https://youtu.be/k_H_BWE9gpw