«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

пʼятниця, 31 березня 2023 р.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ВИХОВАННЯ, НАВЧАННЯ ТА РОЗВИТОК ДІТЕЙ

 Питання належного виховання дітей, досягнення порозуміння між батьками і дітьми завжди були важливими й актуальними.

У статті 51 Конституції України сказано, щобатьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.

Зміст виховання, відповідальність батьків за розвиток дитини у сім’ї визначає стаття 59 Закону України «Про освіту»:

1. Виховання у сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
2.На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
3.Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:
  • постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей,
  • створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
  • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної та рідної мови, сім’ї, старших за віком;
  • сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
  • виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини та інші.

Законодавство України, а саме Сімейний кодекс в ст. 150, визначає, що батьки зобов'язані виховувати дитину у дусі поваги до прав і свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, зобов'язані поважати дитину, готувати її до самостійного життя.

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Так, батьки (усиновлювачі) або опікуни чи інші фізичні особи, які на правових підставах здійснюють виховання малолітньої особи, також заклади, що здійснюють щодо малолітнього функцію опікуна,відповідають за неналежні виховання та нагляд(інколи в літературі висловлюється аргументована думка з приводу того, що доцільно було б ввести відповідальність батьків та опікунів не лише за неналежне виховання та нагляд але й за неналежне утримання яке матиме місце у разі крадіжки малолітнім грошей або продуктів харчування з магазину для прожиття), а навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, інші заклади чи особи, що зобов’язані здійснювати нагляд за малолітнім, - мають нести відповідальність лише за неналежний нагляд.

Якщо це стосується батьків, то відповідальність буде покладена на обох незалежно від того, проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за малолітнім є рівним для обох із них.У разі, коли батьки були позбавлені батьківських прав, обов’язок відшкодувати завдану майнову шкоду за протиправні діяння своїх малолітніх дітей лежить на них ще протягом трьох років після позбавлення батьківських прав (ст. 1183 ЦК України). Це пояснюється тим, що виховання чи неналежне виховання є процесом, який має тривалу дію в часі і його вплив не може припинитися з моменту позбавлення батьківських прав.

Наслідки неналежного виховання матимуть свої негативні прояви і після факту позбавлення батьківських прав. Оскільки функціональні обов’язки батьків, усиновителів та опікунів щодо дітей є ідентичними, доцільно було б названі правила щодо позбавлення батьківських прав поширити на випадки скасування усиновлення та припинення прав опікуна.

У виняткових випадках - при безпосередній загрозі для життя або здоров'я дитини орган опіки та піклування або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини від батьків. У цьому разі орган опіки та піклування зобов'язаний негайно повідомити прокурора та у семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав. З таким позовом до суду має право звернутися прокурор. При винесенні рішення про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав суд не встановлює конкретних строків цього обмеження прав батьків. Якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402-ІІІ виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Держава надає батькам або особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов'язків щодо виховання дітей, захищає права сім'ї, сприяє розвитку мережі дитячих закладів.

Позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення їх цих прав не звільняє батьків від обов'язку утримувати дітей.

Порядок і розміри відшкодування витрат на перебування дитини в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, школі-інтернаті, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім'ї, іншому закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлюються законодавством України.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.

У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров'ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом. Медичні працівники у разі критичного стану здоров'я дитини, який потребує термінового медичного втручання, зобов'язані попередити батьків або осіб, які їх замінюють, про відповідальність за залишення дитини в небезпеці.

Сім'я є середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.

Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватисяна повазі до прав дитини та її людської гідності.

Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.

Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом:

Стаття 155 Сімейного кодексу України

  • Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
  • Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
  • Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
  • Батьки зобов'язані поважати дитину.
  • Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.
  • Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
  • Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
  • Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.
  • Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї.
  • Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
  • Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.

Стаття 150, 152 Сімейного кодексу України

  • Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення,відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину,відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 184 Кодексу України про Адміністративні правопорушення

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, -карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Стаття 166 Кримінального Кодексу України

  • Експлуатація дітей, які не досягли віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання їх праці з метою отримання прибутку-карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  • Ті самі дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров'я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві,-караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 150 Кримінального Кодексу України

Шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками(усиновлювачами) або опікуном чи іншою фізичною особою, яка на правових підставах здійснює виховання малолітньої особи, — якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від здійснення виховання та нагляду за малолітньою особою.

Стаття 1178 Цивільного кодексу України

Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах.

У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальником, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини. Якщо неповнолітня особа перебувала у закладі, який за законом здійснює щодо неї функції піклувальника, цей заклад зобов'язаний відшкодувати шкоду в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі, якщо він не доведе, що шкоди було завдано не з його вини.

вівторок, 28 березня 2023 р.

Добрі мультики, які варто переглянути, коли хочеться відновити внутрішній спокій

 Пропоную підбірку найкращих добрих мультфільмів для дітей та дорослих для перегляду під час канікул.

1. Ваяна (2016)

Молода і рішуча дівчина, на ім’я Ваяна відправляється в небезпечну подорож у відкритий океан, щоб врятувати своїх одноплемінників. На своєму шляху вона зустрічає харизматичного, самозакоханого і неймовірно смішного напівбога Мауї, здатного перевтілюватися в різних тварин і птахів. Разом вони перетинають океан, зустрічаючи на своєму шляху страшних чудовиськ, і долають безліч перешкод…

2. Зоотрополіс (2016)

Мешканці сучасного великого міста Зоотрополіс – найрізноманітніші звірі. Вони спілкуються між собою, ходять на роботу і заводять сім’ї. Головний герой – лис, на ім’я Нік Вайлд. Він затриманий за злочин, який насправді не скоював. Ніка починає переслідувати поліцейська кролиця Джуді Хопс, яка підходить до своєї роботи максимально відповідально. Несподівано герої дізнаються, що опинилися в самому центрі змови, і тепер їм двом доведеться знайти того, хто за цим стоїть?

3. Бебі Бос (2017)

Головний герой – семирічний хлопчик Тім – починає ревнувати своїх батьків до новонародженого брата. Тім вважає, що з появою брата батьки перестали приділяти йому достатньо уваги. Але незабаром він дізнається, що навколо його сім’ї плететься секретна змова. Щоб запобігти загрозі, Тім повинен об’єднатися зі своїм молодшим братом і довести, що сім’я і любов сильніше всього на світі…

4. Таємне життя домашніх тварин (2 частини)

Дія мультфільму відбувається в багатоквартирному будинку на Манхеттені. Життя тер’єра Макса, улюбленого вихованця, кардинально змінюється, коли його господиня Кеті приносить додому неохайну дворняжку, на ім’я Дюк, яку вона забрала з притулку. Але Макс і Дюк повинні забути про сварки, дізнавшись, що білий кролик Сніжок – ватажок армії тварин, викинутих на вулицю, хоче помститися всім домашнім вихованцям та їх господарям…

5. Головоломка

Дія захоплюючої історії, відбуватиметься у думках одинадцятирічної дівчинки Райлі. Дорослішати головній героїні зовсім не хочеться. Нещодавно батько отримав нове призначення по службі, і їх родині довелося переїхати у Сан-Франциско. У цей складний період адаптації в незнайомому оточенні, дівчинкою керують п’ять найсильніших людських емоцій – Радість, Страх, Роздратування, Злість і Огида. Вони живуть у центрі її контролю і керують свідомістю дівчинки. Саме вони спробують провести Райлі по життю.

6. Співай

Керівник місцевого театру коала Бастер Мун, щоб поправити свої фінансові справи, вирішує організувати пісенний конкурс, виступити в якому може кожен охочий. Разом зі своїм найкращим другом Едді він починає підготовку до грандіозного шоу. Все місто дізнається про відкритий конкурс талантів, який затіяв Бастер. Найрізноманітніші звірі прямують на кастинг, в надії дійти до фіналу і виграти омріяний приз…

7. Балерина

Її найбільшою мрією були танці! Феліс разом зі своїм другом Віктором придумують небезпечний план втечі з дитячого будинку і відправляються в Париж, на зустріч неймовірним пригодам! Феліс доведеться пройти важкий шлях, щоб побороти себе і реалізувати свою найзаповітнішу мрію – стати балериною в Паризькій опері…

8. Рапунцель: Заплутана історія

Рапунцель, принцеса, яку зла чаклунка Готель викрала ще немовлям і заточила у високій вежі. А причиною всьому – чарівне волосся Рапунцель, яке не тільки заліковує рани та світиться, коли їх господиня співає, але й здатне продовжувати вічну молодість того, хто їх розчісує. Звільнившись з ув’язнення, з допомоги Флінна Райдера, місцевого розбійника, Рапунцель разом з новими друзями, конем Максимусом, хамелеоном та зграєю бандитів відправляється у казкову подорож.

9. Фердинанд

Фердинанд – найдобріший бик у світі. З дитинства він волів сидіти під деревом і нюхати квіти, а не бігати навколо, стикаючись лобами з іншими одноплемінниками. Але за безглуздим жеребом долі – його як «найбільшого і найспритнішого» помилково вибрали для участі в бою биків у Мадриді.

10. Феї: легенда таємного звіра

Одного разу найкраща подруга феї Дінь-Дінь, Фауна, почула чиєсь дивне ревіння в покинутій печері, і – як справжня Фея Звірів – не встояла перед спокусою розглянути ближче цю загадкову істоту з палаючими зеленими очима. Звір, в якому Фауна знаходить друга, не на жарт лякає інших мешканців Долини, і тепер вона має переконати своїх подруг ризикнути всім заради порятунку Чудовиська від смертельної небезпеки.

Поради батькам






 

понеділок, 27 березня 2023 р.

 В Україні працює Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, яка тільки в 2022 році надала 38 тисяч консультацій з різних питань.

На нашій гарячій лінії ви можете отримати психологічні, юридичні та інформаційні консультації.
Якщо ви маєте питання з приводу:
  • попередження домашнього насильства;
  • попередження торгівлі людьми;
  • попередження ґендерної дискримінації,
  • попередження дискримінації в трудовій сфері;
  • розірвання шлюбу, розподілу майна, аліментів;
  • залежностей, фізичного та ментального здоров‘я;
  • евакуації, виїзду жінок та дітей за кордон, пов‘язаного з війною;
  • гуманітарної допомоги;
  • сексуального насильства, пов‘язаного з війною;
  • дискримінації, пов‘язаної з війною;
  • психологічної підтримки та кризового консультування;
  • перенаправлення на партнерські організації, в тому числі за кордоном
  • чи будь яких інших питань, обов’язково звертайтеся:
0 800 500 335📞
116 123📲
Instagram: @lastradaukraine
Facebook: lastradaukraine
Telegram: @NHL116123
Skype: lastrada-ukraine
Гаряча лінія є безкоштовною! Консультації анонімні та конфіденційні. Консультанти працюють для вас цілодобово!
Не лишайтеся зі своїми проблемами сам на сам, ми завжди поруч і готові надати вам допомогу, підтримку чи інформацію з вищезгаданих питань.

неділя, 26 березня 2023 р.

Без паніки: правоохоронці Черкащини розповідають що робити, якщо ваша дитина загубилась

🔸Попри велике службове навантаження під час воєнного стану, поліцейські Черкащини продовжують виконувати свою роботу по всіх напрямках 24/7.
☝🏻Поради для батьків, аби Ваша дитина не загубилась:
💢Проводьте з дитиною бесіди, як поводитися в натовпі. Дайте чіткі інструкції, що робити, якщо загубився.
💢Проговорюйте та визначайте місце, де зустрінетесь, якщо раптом дитина загубиться.
💢Якщо дитина маленька й не може назвати своє та ваше імена, зробіть бейдж чи бирку зі своїми ім’ям та контактами. Прикріпіть бирку до одягу, який дитина не залишить. Або покладіть до кишені дитини записку.
💢Увімкніть геолокацію на телефоні дитини або скористайтесь смартгодинником з геолокацією.
☝🏻Що необхідно робити, якщо Ваша дитина загубилась:
💢Не панікуйте. Зберіться з думками, аби діяти чітко.
💢Згадайте, де востаннє бачили дитину. Якщо в дитини є телефон – зателефонуйте.
💢Попросіть когось зі знайомих чи родичів залишитися на місці на випадок, якщо дитина повернеться.
💢Попитайте людей навколо, чи бачили вони дитину, назвіть основні прикмети, за наявності покажіть фото дитини.
💢Повідомте в найближче відділення поліції чи зателефонуйте 102.
🔸Поліція Черкащини закликає батьків! На час воєнного стану приділіть особливу пильність до своїх дітей, адже їхня безпека - понад усе! Пам’ятайте, у разі виникнення будь-якої небезпечної ситуації, телефонуйте на лінію «102».

середа, 22 березня 2023 р.

Соціально-психологічна підтримка учасників освітнього процесу в стресових ситуаціях в умовах військової агресії

      Війна виснажує нас фізично та психічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних, колег та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психічне.

Сьогодні, 22 березня, було проведено онлайн-засідання професійної спільноти практичних психологів та соціальних педагогів Кам’янської ТГ на тему "Соціально-психологічна підтримка учасників освітнього процесу в стресових ситуаціях в умовах військової агресії".

Шкворець Л.Д., соціальний педагог Кам'янського ліцею №1 ознайомила колег з пріоритетним проєктом Міністерства освіти і науки України у сфері психічного здоров’я, який презентував Олег Єресько на засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України. Метою даного проєкту є забезпечення психічного здоров’я у сфері освіти на всіх рівнях.

Холоденко М.І., практичний психолог Кам'янського ліцею №1, поділилася досвідом «Використання психологічних хвилинок - як одного з методів подолання тривоги і стресу». Марина Іванівна ознайомила колег з видами психологічних хвилинок та актуальністю їх використання на різних етапах уроку та запропонувала переглянути свої авторські психологічні хвилинки.

Сірченко О.М., соціальний педагог  Кам’янського закладу загальної середньої освіти #2 з поглибленим вивченням окремих предметів розкрила тему “Формування комунікативної компетенції - як засобу партнерської педагогічної взаємодії”. Оксана Миколаївна проінформувала учасників зустрічі про комунікативну компетентність, про рівні комунікації та запропонувала колегам розглянувши фото визначити типи комунікацій.

Шкворець Л.Д. запропонувала колегам ознайомитися з корисними матеріалами, що можна використовувати у своїй професійній діяльності, які розміщено на сайті  Інституту модернізації змісту освіти на сторінці «Психологічний супровід та соціально-педагогічна робота».

вівторок, 21 березня 2023 р.

Методична студія для фахівців психологічної служби області

 В Україні наразі обліковано 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб, однак їх реальна кількість становить майже 7 млн, зокрема, на Черкащині зареєстровано 161,5 тис осіб. Внутрішньо переміщеною особою визнається громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка покинула своє місце проживання унаслідок або для уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства та порушень прав людини. Проблеми родин зі статусом ВПО розглядаються як проблеми сімей в кризі.

З метою надання допомоги фахівцям психологічної служби щодо здійснення супроводу внутрішньо переміщених родин з дітьми в процесі соціальної адаптації 21 березня 2023 року було проведено методичну студію «Соціальна адаптація внутрішньо переміщених сімей з дітьми» в роботі якої  взяла участь соціальний педагог Шкворець Л.Д.

Захід відбувся у рамках проходження пролонгованих курсів підвищення кваліфікації за накопичувальною системою комплексу сертифікаційних заходів для фахівців психологічної служби закладів освіти.

         В ході проведення заходу методист навчально-методичного центру психологічної служби Тетяна Брайченко зосередила увагу учасників на типових потребах, проблемах та труднощах внутрішньо переміщених сімей з дітьми, детально розглянула рівні соціальної адаптації школярів з внутрішньо переміщених сімей. Наталія Якухіна, методист НМЦПС надала рекомендації фахівцям щодо першої допомоги у кризі, психоемоційної допомоги у стані неспокою та психологічної підтримки батьків і їхніх дітей. Із техніками підтримки внутрішньо переміщених осіб у процесі соціалізації, зокрема, у проведенні кризового консультування ознайомила колег Леся Константинова, соціальний педагог Мошнівського ліцею. Євгенія Рева, практичний психолог Руськополянського ЗЗСО №1 зосередила увагу учасників методичної студії на особливостях та важливості розвитку емоційного інтелекту здобувачів освіти, що допоможе  висловлювати власні почуття через розмову, гру та мистецтво.

            Основні практичні рекомендації щодо форм роботи для допомоги внутрішньо переміщеним особам фахівці отримали від методиста НМЦПС Тетяни Брайченко.

         Під час роботи студії колеги ділилися власним досвідом роботи з внутрішньо переміщеними родинами у закладах освіти: Браславська В.О., соціальний педагог опорного закладу «Цибулівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів», щодо забезпечення успішної адаптації дітей з внутрішньо переміщених осіб в освітньому закладі, а Науменко О.В., соціальний педагог КЗ «Корсунь-Шевченківський НРЦ «Надія»  Черкаської обласної ради» звернула увагу та наголосила на особливостях соціального супроводу внутрішньо переміщених родин в умовах навчально-реабілітаційного центру.

         Модератор заходу Тетяна Брайченко, методист навчально-методичного центру психологічної служби.


Безпека дитини в інтернеті: правоохоронці Черкащини закликають батьків приділяти більше уваги неповнолітнім

Поліція Черкащини закликає батьків приділити особливу увагу своїм дітям, адже безпека дітей - найважливіша річ.
🔸
З кожним роком кількість користувачів всесвітньої мережі неухильно зростає. Інтернет-технології вже стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства. Нікого не дивує те, що діти самостійно шукають необхідну інформацію за допомогою Інтернет мережі.
🔸
Та більшість дітей не володіють інформацією про небезпеку Інтернету й не мають сформованих навичок онлайн-культури. Нині в мережі набувають поширення молодіжні субкультури, які пропагують насильство.
🔸
Щоб запобігти небезпеці, поліція закликає батьків приділяти більше уваги психологічному стану дитини:
• аби з’ясувати, чи є дитина учасником телеграм-каналів, які втягують маленьких українців у небезпечну спільноту, поліція радить опановувати Інтернет-технології, завести власний акаунт й стати другом своїй дитині в соціальних мережах;
• аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася;
• переглядати зміст спілкування в приватних чатах;
• звертати увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
• контролювати відео та фото, які зберігаються на гаджетах вашої дитини;
• звертати увагу на її коло спілкування.
🔸
Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся та дбаєте про неї, запропонуйте спільно провести час. Поясніть про небезпеки, які існують на просторах мережі Інтернет.
🔸
Вкотре закликаємо батьків більше спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх коло спілкування, поведінку та способи проведення дозвілля.