«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

понеділок, 24 квітня 2023 р.

Міжнародний день деніму

        Щороку в останню середу квітня по всьому світу відзначають Міжнародний день деніму (джинсів).
        У цей день ми вдягаємо на себе джинси, щоб підтримати постраждалих від сексуального насильства, виразити протест проти хибних поглядів на сексуальні домагання, наруги, напади і зґвалтування, поширити знання про всі форми сексуального насильства й способи їм протидіяти.
        Цього року ми з Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine запускаємо флешмоб у соціальних мережах, щоб кожен та кожна могли сказати своє чітке НІ:
Зґвалтуванням
Сексу без згоди
Сексуальним домаганням
Сексуальному насильству
На зображенні може бути: текст «нацональна аряча ліния для дитей τα та-молодй моλоді украйна да страда INTERTNATIONAL DENIM DAY одягнить джинси I покажить, що ви проти сексуального насильства одягайте ставте хештег #день денму публкуйте»
і реакці
1

понеділок, 10 квітня 2023 р.

Анонімні чати: топ правил спілкування

 Організація #stop_sexтинг рекомендує навчати дітей уникати анонімних чатів, оскільки подібні платформи можуть використовуватись не лише в розважальних, а і в злочинних цілях.

☝️ Проте, якщо ви знаєте, що ваші діти інколи проводять так свій час, то для вас ми підготували ТОП правил спілкування в анонімних чатах, яких треба навчити дитину та які дозволять подбати про їх безпеку. Тож, що потрібно робити:
1. Пам'ятати, що все, що було написано в чаті, там і залишається. Дитина не зможе відмінити повідомлення чи безслідно їх видалити, оскільки інший користувач може в будь-який момент зробити скрін переписки та використовувати його у своїх цілях.
2. Уникати відповідей та розголошення приватної інформації незнайомцям у мережі.
3. Зберігати у таємниці інформацію про їх місце розташування (точна адреса проживання, навчання чи відпочинку).
4. Використовувати нік, який ніяким чином не пов'язаний з їх реальним ім'ям та прізвищем, а також не містить сексуалізованого підтексту.
5. Якщо хтось пише чи показує щось непристойне, то ігнорувати такі повідомлення та блокувати користувача.
6. Якщо розмова переходить на обговорення теми сексу - припинити її. Це часто призводить до непередбачених наслідків, з якими дитині навряд чи хотілось би зіштовхнутись.
7. Якщо дитину щось налякало чи викликало відчуття дискомфорту під час переписки з іншим користувачем, то варто повідомити про це батькам чи дорослим, яким вона довіряє.
Поділіться цими правилами зі своїми дітьми та наголосіть на тому, що вони завжди можуть звернутися до вас по допомогу та повністю довіряти вам 🤲
Цей проєкт реалізується #stop_sexтинг у партнерстві з Ресурсним Центром Недержавних Організацій, за фінансової підтримки Українського Гуманітарного Фонду.

пʼятниця, 7 квітня 2023 р.

10 ПОРАД, що допоможуть кожному з нас бути здоровим

 Дотримуйтесь водного балансу. Для нормального функціонування нашого організму необхідна вода. Вона може полегшити біль, підвищити рівень енергії та вивести токсини. Збереження гідратації підтримує функціонування тіла на оптимальному рівні. Якщо ви протягом дня будете випивати пляшку води, це допоможе уникнути зневоднення.


✅Дотримуйтесь режиму здорового сну. Хороший сон дозволить тілу відновитися та додасть більше енергії на наступний день. Він дійсно важливий для нашого фізичного та психічного здоров'я. Сон допомагає регулювати хім. речовини в нашому мозку, які передають інформацію. Вони важливі для управління нашим настроєм та емоціями. Якщо ми не висипаємось, то в нас з’являється пригніченість або тривожність.
✅Дотримуйтесь збалансованого харчування. Це важливо не тільки для нашого тіла, але і для нашого розуму. Нестача деяких мінералів (напр. заліза або вітаміну B12) може погіршити наш настрій. Вживайте менше солі та цукру, їжте овочі та фрукти.
✅Навчіться справлятися зі стресом. Намагайтеся керувати своїми обов'язками та турботами, склавши список або графік розв’язання кожної проблеми. Уникайте токсичних людей.
✅Приділяйте час для фізичних навантажень. Силові тренування та рух – надзвичайно важливі для підтримки психічного, фізичного здоров'я. За допомогою них ви можете зміцнити здоров'я кісток, сприяти зниженню ваги та збільшенню м'язової сили. Фізична активність протягом 30 хв на добу не вимагає багато часу, але може значно поліпшити ваше здоров'я.
✅Відмовтеся від алкоголю, куріння. Тривале та надмірне вживання алкоголю може викликати нестачу тіаміну. Він важливий для роботи нашого мозку, а його нестача здатна призвести до серйозних проблем з пам'яттю, координацією, сплутаністю свідомості та проблем з очима. Якщо ви курите, то ваше тіло та мозок впадають у синдром відміни, що робить вас дратівливим і тривожним.
✅Займайтесь профілактикою вашого здоров’я. Пам’ятайте, що вчасно встановлений діагноз – це запорука успішного лікування та одужання!
✅Знайдіть час для розслаблення. Стрес і напружене життя можуть легко зменшити вашу здатність розслаблятися. Прогулюйтесь на свіжому повітрі, читайте книги, робіть вправи, займайтесь медитацією та йогою. Аби зосередитися на чомусь, що вас розслабляє, поліпшує ваш душевний стан і знижує рівень стресу, виділіть декілька хвилин протягом дня.
✅Займайтесь тим, що вам подобається. Не витрачайте час на те, що вам не подобається. Воно зробить вас дратівливими та нещасними.
✅Будьте здоровими та щасливими!✨

7 квітня – Всесвітній день здоров'я

 Для учнів 3-6 класів опубліковано завдання у Класрумах.

Здоров'я – це безцінний дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Здавна люди берегли здоров'я. І щоб про нього дбали інші, відвели окремий день 7 квітня – Всесвітній день здоров'я. 

1. Ознайомся з тематичними іллюстраціями розташовані нижче.
2. Пройди вебквест "Здоров’я - це сила! Здоров’я - це клас! Хай буде здоров’я і у вас, і у нас!" за посиланням https://vseosvita.ua/webquest/start?d=6586&id_user=176060&hash=a05ac48b
Бажаю успіху! Будьте здорові!

  

   
Для учнів 8-Б, 9-А та 9-Г класів було проведено години спілкування "Вейп - модний девайс чи зброя уповільненої дії?".
Під час годин спілкування соціальний педагог Шкворець Л.Д. з'ясувала відношення старшокласників до вейпінгу, обговорила з учнями аргументи безпечності та шкідливості електронних сигарет, переглянули відео "Обережно, вейп!" та ознайомилися з порадами "Як діяти в ситуації, коли необхідна відмова?".
    
 


 

 

Насправді, у Інтернеті можна знайти виправдання будь-якому виду паління, варто лише ретельно пошукати. Однак я пропоную не шукати безпечну альтернативу цигаркам та не підганяти факти під бажану дійсність, а зробити вибір на користь здоров’я і відмовитися від паління взагалі.

середа, 5 квітня 2023 р.

Фонд Народонаселення ООН в Україні про насильство

 Насильство може трапитись з кожним і кожною. Проте важливо пам'ятати:

- Ви не винні. Насильство провокує тільки кривдник!
- Ви не самі. Є загальнонаціональні та локальні служби, які можуть надати юридичну, психологічну підтримку, допомогти з тимчасовим місцем проживання. Серед цих сервісів: медичні установи, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, громадські організації тощо.
Але в першу чергу, якщо ситуація критична:
- знайдіть безпечне місце;
- зателефонуйте поліції за номером 102 або викличте поліцію через чат-бот @police_helpbot
Додаємо ще кілька "контактів допомоги":
- 1547 - Урядова Гаряча лінія з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Цілодобово. Безоплатно.
- 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного) - Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства. Цілодобово, анонімно, безоплатно.

понеділок, 3 квітня 2023 р.

Вебквест "Живи без ілюзій"

 Пройди квест "Живи без ілюзій" за посиланням https://gamecourse.la-strada.org.ua/story.html та дізнайся, чи здорові в тебе стосунки! 

⠀Погрози, переслідування, залякування, приниження, образи, обмеження, контроль – це те, що перетворює стосунки, в яких повинні панувати мир, щастя й любов на такі, де панує насильство.
    Тому дуже важливо знати, які існують види й прояви насильства і як знайти вихід з різних ситуацій, пов’язаних із ним - усе це те дізнаєшся, завдяки квесту «Живи без ілюзій».
    Проходь квест, аби ніколи не допустити насильства в своєму житті!
    Якщо ти відчуваєш, що з твоїми стосунками щось не так, за консультацією завжди можна звернутися на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

📲
116 123
📞
0 800 500 335

Telegram: @NHL116123
Instagram: @lastradaukraine
Facebook: @lastradaukraine