Автори сайту dytyna.blog зібрали список питань, які ви зможете поставити дітям, а також видрукувати на аркуші A4 для тестування надалі
1. Що робити, якщо батьків немає вдома, а двері намагається хтось відкрити?
2. Візьмеш цукерку у незнайомої тітки?
3. Що робити, якщо з розетки пішов дим, а вдома немає нікого з дорослих?
4. Незнайомий дорослий просить про допомогу. Допоможеш?
5. Що потрібно робити, якщо нападає зграя собак?
6. Підеш в гості до ровесника, з яким щойно познайомився?
7. Що робити, якщо відчув вдома запах газу?
8. Якщо чекаєш ліфт і до тебе підійшли незнайомці – поїдеш з ними?
9. Що слід зробити, якщо помітив, що за тобою стежать?
10. Кому можна відкривати двері, коли ти один вдома?
11. Що будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?
12. Як вчиниш, якщо опинишся серед великої юрби людей сам?
13. Що будеш робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?
14. Якщо хтось в інтернеті загрожує тобі або твоїй родині, що будеш робити?
15. Тебе покликали гратися на замерзлу річку. Ти підеш?
16. Чи можна брати з собою аптечку з ліками тоді, коли батьків немає вдома?
------------------------------------------------------------------------------------
Відповіді на питання:
1. Дитина знаходиться у квартирі одна, у приміщення намагається проникнути зловмисник. Необхідно терміново зателефонувати батькам, а тільки після набрати поліцію – 102. За цей час батьки зможуть попередити сусідів телефоном, і дитині нададуть допомогу.
2. У незнайомих людей брати їжу, іграшки та інші речі не можна ні в якому разі! Виняток – це сусідська бабуся, яку добре знає вся вашу сім’ю.
3. При виникненні пожежі або загрози займання / витоку газу, необхідно швидко залишити квартиру і набрати номер поліції – 101 або 104 (служба газу). Самостійно гасити пожежу дитині категорично забороняється!
4. Коли людина потребує допомоги, то, в першу чергу, вона звернеться до дорослих. Тому якщо якийсь незнайомець просить про допомогу, слід йому відповісти категоричною відмовою. Причому, відповідати потрібно чітко і швидко, і відразу ж йти.
5. У ситуаціях з тваринами головне – це зберігати спокій і не провокувати їх на агресію. Можна відвернути увагу собак з допомогою якого-небудь предмета – підійде кепка, парасольку і т. д. Також не слід дивитися в очі тварині. Потрібно поступово віддаляться, але не можна при цьому повертатися спиною до собак.
6. Забороніть своєму чаду ходити в гості до малознайомих людей, навіть якщо це його ровесник.
7. Тут слід вчинити аналогічно з пунктом номер 3 у списку.
8. На пропозицію зайти в ліфт з незнайомцями потрібно відповідати однозначною відмовою. Навчіть дитину в такій ситуації відповідати, що він чекає на батьків, які ось-ось підійдуть.
9. Потрібно зайти в людне місце, наприклад — супермаркет, перукарню чи інший заклад, і вже звідти зателефонувати своїм батькам і повідомити про стеження.
10. Чужим людям відкривати двері категорично забороняється! Небезпеку можуть становити та добрі тітки, і милі бабусі, і навіть, як би це страшно це не звучало, діти.
11. Потрібно якомога швидше привернути увагу людей. Можна кричати та битися. Також можна бити по машинах, які стоять поряд – можливо, запрацює сигналізація.
12. У такому разі слід зберігати спокій. У натовпі необхідно поступово зміщуватися на його край, однак не йти проти течії».
13. Під час грози потрібно знайти безпечне укриття. Це може бути найближчий магазин чи під’їзд. Потрібно триматися якомога далі від водойм, металоконструкцій, високих дерев і машин.
14. Про загрози будь-якого характеру слід негайно повідомити батькам, або ж зателефонувати в службу довіри.
15. Кататися на замерзлому водоймищі категорично заборонено!
16. Щоб дитина усвідомлювала наслідки, їй варто роз’яснити детальніше про небезпеку лікарських засобів. Тому дитина повинна знати, що брати домашню аптечку без батьків не варто.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.