«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

пʼятниця, 3 травня 2024 р.

Флешмоб "Обери обійми замість цькування"

Напередодні 4 травня - Міжнародного дня протидії булінгу працівниками пчихологічної служби ліцею було проведено флешмоб "Обери обійми замість цькування!" серед учнів 5-7 класів. 

Соціальний педагог Шкворець Л.Д. з'ясувала, що учні знають з даної теми, привернула увагу ліцеїстів до проблеми булінгу ознайомивши зі статистикою. 

Практичний психолог Холоденко М.І. запропонувала учням продемонструвати своє бажання зупинити булінг взявши участь у флешмобі, що проходить у нашому ліцеї під девізом "Цькуванню - НІ! Обіймам - ТАК!!!".

    















Українське прислів'я говорить "Хто людям добра бажає, той і собі має!".

Якщо у Вас виникли питання, Ви потребуєте підтримки чи поради з питань протидії булінгу, зверніться за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

4 травня - Міжнародний день протидії булінгу

 Шкільні роки – незабутня сходинка життя кожної дитини, яка наскрізною ниткою залишається в пам’яті на все життя. Перші досягнення, здобуті знання, вивчені рядки чуттєвої лірики, найкращі друзі – все це пов’язано саме зі школою.

Від того, наскільки сприятливим та безпечним є освітнє середовище, залежить формування особистості, виховання її якостей, оволодівання необхідними вміннями та навичками, які так потрібні в сучасному житті.

Загрозливим чинником у реалізації права на освіту наразі є булінг. За статистикою 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу, 24% ставали жертвами булінгу.

Булінг – руйнівне явище, що має довготривалі наслідки для соціального життя дитини. Ставши жертвою цькування, дитина стає невпевненою, відчуває страх, тривогу, зневіру та біль. Постраждалим буває тяжко зосередитися на навчанні, вони пропускають уроки, бо не хочуть ходити до школи, інколи взагалі змінюють навчальний заклад, ізолюються від суспільства та закриваються у своєму маленькому всесвіті. Багатьом жертвам складно знайти друзів, довіряти та вірити, відкриватися новим горизонтам.

Саме тому привернення уваги до проблематики булінгу та необхідності його подолання набуває неабиякої актуальності.

Сьогодні, 4 травня, відзначають Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням), день, коли весь світ об’єднується, щоб протистояти булінгу в школах, на дитячих майданчиках та в соціальних мережах. Протягом року є кілька днів, присвячених цьому руху. Це особливі дні, які привертають увагу і допомагають зупинити цькування, а також заступитися за тих, хто наразі зазнає насильства.

Ідея Дня протидії булінгу виникла в Канаді у 2007 році. Цей день ще називають Днем рожевої сорочки. Усе розпочалося з того, що люди стали на захист хлопчика, над яким знущалися лише тому, що він носив рожеву сорочку до школи. Ось чому існує ще один день, який називається Міжнародний день рожевого кольору. Такі країни: як США, Великобританія, Франція та Нова Зеландія відзначають Міжнародний день протидії булінгу 28 або 29 лютого. Школи можуть називати цей день по-різному, але мета завжди одна – зупинити булінг і допомогти тим, хто піддається цькуванню.

Організація Об’єднаних Націй проголосила 4 травня Міжнародним днем боротьби з булінгом. Незалежно від того, коли він відзначається, для всіх нас життєво важливо виступати проти булінгу. Це нагадування про те, що ми повинні бути пліч-о-пліч з тими, хто зазнає знущань – незалежно від їхнього віку, раси, статі чи віросповідання. Лише в єдності поглядів та спільних антибулінгових заходах можна запобігти знущенням та захистити невід’ємні права дітей.

У цей день пропонуємо ознайомитися з тематичними матеріалами та вкотре нагадати собі, булінг – не просто тривожна реальність, це загроза для розвитку дитини, яка потребує належних механізмів реагування, у першу чергу, з боку навчального закладу:

Педагог і психолог як учасник системи правосуддя, дружнього до дитини: правова визначеність статусу в протидії насильству щодо дітей. https://cutt.ly/w51jGnb

Як розпізнати булінг в закладі освіти? - ключові ознаки і характерні прояви цькування. https://cutt.ly/s51j9J5

Безпека дітей в Інтернеті: попередження, освіта, взаємодія. https://cutt.ly/S51cH42

Як зробити школу безпечною? https://cutt.ly/751cCI9

четвер, 2 травня 2024 р.

Зустріч з фахівцем БО "100 % життя Черкаси"

 2 травня 2024 року для учнів 10-11 класів Кам'янського ліцею №1 проведене профілактичне заняття із запобігання торгівлі людьми. Дякуємо Стрижову Андрію Миколайовичу, фахівцю БО "100 % життя Черкаси" за корисну інформацію.




середа, 1 травня 2024 р.

Година професійної орієнтації "Твоє життя в твоїх руках"!

 Сьогодні спільно із соціальним педагогом ліцею Людмилою Дмитрівною Шкворець та фахівцем сектору пробації було організовано та проведено для учня 10 класу годину профорієнтації "Твоє життя в твоїх руках!". Під час спільної роботи психологом було проведено діагностичне визначення професійної схильності дитини за методикою Дж. Голланда та Є. Клімова. Відповідно до результатів, учень отримав консультацію соціального педагога щодо професійного спрямування, яке найбільш підходить для індивідуальної типології особистості учня.


понеділок, 29 квітня 2024 р.

Професійна орієнтація "Твоє життя - в твоїх руках!"

 Соціальним педагогом Шкворець Л.Д. для учнів 9-А, 9-Б та 9-В класів було проведено години спілкування "Твоє життя - в твоїх руках!".  Старшокласників ознайомили з класифікацією професій за Є.О. Клімовим, надали поради при виборі професії, акцентували увагу на помилках, які трапляються при виборі професії.







 Учні переглянули  кілька тематичних відео. Найбільш зацікавило учнів відео "10 професій майбутнього".


понеділок, 22 квітня 2024 р.

Колеги, вітаю з Всеукраїнським днем психолога! 🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Бажаю постійного розвитку та інноваційних проривів у цій тонкій і делікатній праці.
Великих успіхів, вдячних клієнтів , задоволення від власної праці та досконалості в професійній сфері!💕🤗🎉