Блог Шкворець Людмили Дмитрівни соціального педагога комунального закладу «Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області»
пʼятниця, 29 квітня 2022 р.
четвер, 28 квітня 2022 р.
Ризики потрапляння у ситуації торгівлі людьми
середа, 27 квітня 2022 р.
ІПР дитини з ООП як інструмент надання їй якісних освітніх послуг
вівторок, 26 квітня 2022 р.
понеділок, 25 квітня 2022 р.
Як встановити контакт з дитиною, що пережила травматичний досвід
ПОРАДИ ДЛЯ ВОЛОНТЕРІВ ТА ПРЕДСТАВНИКІВ ПРИЙМАЮЧОЇ СТОРОНИ
ЯК ВСТАНОВИТИ КОНТАКТ З ДИТИНОЮ:
- Опустіться на рівень дитини (наприклад, присядьте, щоб фізично бути на одному рівні)
- Представтесь: назвіть ім’я, чим займаєтесь та як пов’язані з дитиною (“Мене звати Марія, я - волонтерка, яка допомагає сім’ям під час перебування в нашому місті”).
- Запитайте, як ви її можете називати (наприклад: “Як я можу до тебе звертатися?”).
- Поясніть, як довго ви будете з дитиною (наприклад: “Сьогодні ніч ти проведеш тут, я буду разом із тобою, поки не приїде автобус, а потім ти поїдеш далі”).
- Запитайте дитину, як вона себе почуває.
- Запитайте, що їй потрібно зараз. Чи бажає вона води, поїсти, в туалет? Чи їй не холодно? Можливо дитина захворіла та потребує лікування? Чи бажає вона погратись (можливо, з іншими дітьми, якщо вони також перебувають разом з вами)?
- Покажіть дитині приміщення, в якому вона буде перебувати: де знаходиться туалет, ванна кімната, де дитина буде спати, де можна поїсти та пограти тощо.
- Розкажіть дитині правила перебування (наприклад: “Ми будемо вечеряти о 19:00 ось у тій кімнаті, а лягаємо всі спати о 21:00”).
- Розкажіть про місцевість, в якій опинилася дитина (про ваше місто, село, про інші особливості місцевості, які варто знати дитині).
- Скажіть дитині, що якщо вона хоче поговорити, то ви готові її вислухати.
- Запитайте у дитини на які теми їй подобається говорити.
- Запитайте, на які теми вона б не хотіла говорити.
- Запитайте, що їй подобається робити (наприклад, чи любить дитина малювати, ліпити, танцювати, співати, збирати лего тощо).
- Скажіть дитині, що якщо їй щось буде треба, то вона може звернутися до вас.
ЩО НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ РОБИТИ ПІД ЧАС СПІЛКУВАННЯ З ДИТИНОЮ:
пʼятниця, 22 квітня 2022 р.
Сльози... звільняють та знеболюють
**Звісно, не хочеться про погане, але багато хто з людей сьогодні звертається по допомогу - плаче. Плачуть сильні, відважні, слабкі, дорослі та діти. **
Правове регулювання конфліктних ситуацій та булінгу в закладі освіти Нової української школи
середа, 20 квітня 2022 р.
Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід
Соціальний педагог Шкворець Л.Д. взяла участь в онлайн-семінарі «Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід». Захід підготувала і провела Дудіна Н.М., завідувач навчально-методичного центру психологічної служби КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ЧОР".
вівторок, 19 квітня 2022 р.
Уряд посилив захист дітей, які залишились без батьківського піклування, і перебувають на окупованій території, території активних бойових дій або переміщені за кордон
Марина Лазебна, міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, яке забезпечує можливість встановлювати статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування дітям, які під час воєнного стану проживали або перебувають на тимчасово окупованих територіях, територіях, де ведуться або велись активні бойові дії, або перебувають за межами України, і батьки яких не виконують свої обов’язки з причин, які неможливо з’ясувати.
неділя, 17 квітня 2022 р.
субота, 16 квітня 2022 р.
Багато дітей разом з мамами покинули країну чи переїхали у більш безпечний регіон. Діти вже тривалий час не бачать тата, бабусь і дідусів. І, звісно, вони сумують за рідними.Як правильно підтримати дитину і пояснити, коли вона знову побачить свою родину. Ділимось порадами від дитячого психіатра та психотерапевта Олега Романчука.
пʼятниця, 15 квітня 2022 р.
вівторок, 12 квітня 2022 р.
понеділок, 11 квітня 2022 р.
неділя, 10 квітня 2022 р.
Майстерклас для працівників психологічної служби "Успішна комунікація як засіб профілактики насильства в освітньому середовищі"
Комунікативна культура є надважливим явищем цивілізованого соціуму. Особливе місце ця культура посідає в моменти крайньої напруги у суспільстві, під час різких змін, що стосуються безпеки, благополуччя та інших базових засад суспільного життя. Війна, руйнації, масова загибель людей, масштабна міграція населення – всі ці катастрофічні події запускають нові формати взаємодії, в тому числі взаємодії між потенційними отримувачами допомоги та спеціалістами так званих хелперських професій. Потреба оновити та збагатити свої зання у цьому напрямку постала і перед спеціалістами психологічної служби.