«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

вівторок, 24 грудня 2024 р.

219 випадків булінгу у школах зафіксовано у 2024 році

 219 випадків цькування у школі зафіксувала поліція від початку 2024 року. Випадків булінгу поменшало у порівнянні з періодом до початку повномасштабної війни. Як діяти, якщо дитина стала жертвою цькування у школі: інструкція від Міністерство освіти і науки України та Опендатабот

Водночас суди стали ефективніше розглядати подібні справи: від початку року було винесено 160 рішень. Це 73% від усіх складених у 2024 році протоколів.
Кожен другий протокол за цькування складаються на підлітків у віці з 14 до 16 років: 124 протоколи цьогоріч. Майже кожне шосте зафіксоване правопорушення — це булінг, вчинений групою людей або ж повторно: 37 справ. Ще 12 протоколів було складено на освітян, які знали про булінг, але не не повідомили про нього.
Наприкінці жовтня в Україні запрацювала кнопка для звернень щодо булінгу. За цей час вже подано 85 анонімних повідомлень. Переважну більшість заяв було подано у Києві та області: 36 повідомлень. Наслідують Одещина та Львівщина — по 9 та 8 повідомлень відповідно.
Деталі та інструкція: https://opendatabot.ua/analytics/bulling-in-schools

середа, 18 грудня 2024 р.

Подарунки

 Учні 1-их класів та діти пільговиків категорій Кам'янського ліцею отримали Різдвяні подарунки. Діти щиро дякували за солодощі.

вівторок, 10 грудня 2024 р.

Підсумки акції "16 днів проти насильства"

 Заходи, які були заплановані соціальним педагогом, проведено в повному обсязі. З ними можна ознайомитися у блозі "На захисті прав дітей" або за кодом. 

Кращі моменти на плакатах ↓↓↓


понеділок, 9 грудня 2024 р.

10 грудня – Міжнародний День прав людини

 10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). У цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Вона стала першим універсальним міжнародним актом з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх раси, статі, мови, релігії тощо.
Декларація внесена до Книги рекордів Гіннесса як документ, перекладений на понад 400 мов і діалектів, що свідчить про її універсальний характер і масштаби її поширення.
    

    

📌📌 Пам'ятки "Права дітей"
Дитинство – період життя людини, коли формуються найважливіші функції організму, активно здійснюється засвоєння моральних норм, знань і цінностей, що дозволяє малюку почуватися повноцінним членом суспільства.
⁉️Дитина – це особа до 18 років,( до 14 років — малолітня, 14-18 — неповнолітня), яка має свої права, інтереси, специфічні проблеми, але не може відстоювати і захищати їх перед суспільством. Унаслідок цього сьогодні досить гостро постає проблема захисту дітей та їхніх прав.
❗❗Основним міжнародним документом, в якому викладені права дитини є КОНВЕНЦІЯ ООН, в українському законодавстві ці питання регулюють - Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України "Про охорону дитинства" та Цивільний кодекс України.

Години спілкування "Вчимося вирішувати конфлікти" з учнями 8-Б і 8-В класів

 Соціальний педагог Шкворець Л.Д. провела години спілкування з восьмикласниками (попри відключення світла та тривоги).

Учні розширили свої поняття про конфлікт, ознайомилися зі Стратегіями розв'язання конфліктів, виконали інтерактивні вправи профілактичного спрямування та практично вчилися вирішувати конфлікти.

 




четвер, 5 грудня 2024 р.

Флешмоб "Розмалюємо добром Україну"

  Протягом акції "16 днів проти насильства" ліцеїсти початкової ланки освіти були залучені до флешмобу "Розмалюємо добром Україну", організованим та проведеним психологічною службою ліцею. 
   Для учнів 1-2 класів були проведені заняття з елементами тренінгу "Добро починається з тебе", де діти обговорювали важливість добрих справ в житті, виконували цікаві вправи, переглядали мультфільми про добро та оформляли розфарбовки із різними "добрими" ситуаціями. 
    Для учнів 3 класів були підготовлені заняття з елементами тренінгу "Добро дарує крила", де кожен третьокласник мав змогу не лише переглянути повчальний мультфільм та виконувати інтерактивні завдання, а й виготовити власну "долоньку добра". Як це все відбувалося можна переглянути у відео.



Година спілкування "Я маю право!"

Соціальним педагогом Шкворець Л.Д., напередодні 10 грудня -Міжнародного дня прав людини, було проведено години спілкування "Я маю право!" з учнями 4-Б та 4-В класів.
Соціальний педагог ознайомила учнів з основними статтями Конвенції ООН про права дітей. Учні з завзяттям розмалювали плакат-співпраці "Кожна дитина - має права!", пограли в гру "Так чи ні?" та переглянули ролик.








середа, 4 грудня 2024 р.

Години спілкування "Вчимося вирішувати конфлікти" з семикласниками

  Для учнів 7-А, 7-Б та 7-В класів соціальним педагогом Шкворець Л.Д. було проведено  години спілкування "Вчимося вирішувати конфлікти". 
Ліцеїсти вчилися використовувати тактику співпраці в спілкуванні з іншими людьми, а також намагалися знайти конструктивні шляхи вирішення проблемних ситуацій, дізнавшись більше про конфлікт.


Година спілкування "Добро починається з тебе!"

 Соціальний педагог Шкворець Л.Д. завітала до учнів Юрчиської філії для проведення години спілкування з ними. 

Учні активно висловлювали свої думки про добро і добрі вчинки, розмалювали тематичні розмальовки, пограли в гру " В якому вчинку живе добро",  зібрали "Скриньку добрих справ" та оформили плакат "Розмалюємо добром Україну".








вівторок, 3 грудня 2024 р.

Зустрічі учнів 7 класів

Соціальним педагогом Шкворець Л.Д., відповідно плану Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", організовано зустріч учнів 7-х класів з начальником служби у справах дітей виконавчого комітету Кам'янської міської ради Коноваловою І.В., фахівцями КУ "Центр надання соціальних послуг" Поповою А.О. та Дібровою Н.Г..

      Фахівці розповідали про види насильства, їх ознаки. Учні працюючи в групах створили плакати "Види насильства", переглянули і обговорили тематичні відео та отримали пам'ятки "Права та безпека: як протистояти насильству".