«Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила»

пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Протидія залученню дітей до протиправної діяльності в умовах війни

Соціальний педагог Шкворець Л.Д. провела для учнів 7-А, 7-Б і 7-В класів годину спілкування на тему "Протидія залученню дітей до протиправної діяльності в умовах війни". Під час зустрічі ліцеїсти дізналися про поняття "маніпуляція" та "вербування", ознайомилися з онлайн-платформами, які використовуються для втягнення неповнолітніх у протиправні дії. Педагог підкреслила відповідальність за такі вчинки та поділилася корисними порадами щодо безпеки, допомагаючи дітям зрозуміти, як не стати жертвою зловмисників.

 

вівторок, 25 березня 2025 р.

Підтримка ментального здоров’я: стратегії, ресурси та практики

Ментальне здоров’я є фундаментом у досягненні балансу в умовах сучасного світу. Саме ця надзвичайно важлива та актуальна тема розглядалася на цьогорічному психологічному форумі: «Підтримка ментального здоров’я: стратегії, ресурси та практики», де фахівці психологічної служби ділилися стратегіями підтримки ментального здоров’я на всеукраїнському рівні та дієвими техніками для пошуку ресурсів і відновлення ментального здоров’я!

Соціальний педагог Шкворець Л.Д. стала учасницею цього змістовного форуму, наповненого професійними рекомендаціями та практичними порадами.


 

понеділок, 24 березня 2025 р.

СБУ звертається до батьків: не дайте фсб завербувати ваших дітей для терактів

Служба безпеки України щодня протидіє спробам російських спецслужб завербувати неповнолітніх українців і використати їх як «інструмент» для терактів. Адже зараз росія веде цілеспрямоване полювання на дітей у соцмережах.

Зокрема, куратори обіцяють підліткам «легкі гроші за нескладну роботу»: забрати пакунок в одному місці та віднести в інше. Але замість обіцяної оплати ворожі спецслужби дистанційно підривають вибухівку разом із «кур’єром», прибираючи свідків і замітаючи сліди.
Саме так розвивалися події:
❌
в Івано-Франківську – один підліток загинув, інший залишився без ніг після того, як ворог підірвав «пакунок».
❌
на Харківщині – фсб використала 15-річного хлопця як смертника.
Часто батьки навіть не підозрюють, що їхня дитина перебуває в небезпеці. Тому СБУ закликає:
🔹
Поясніть дітям, що пропозиції «легкого заробітку» від незнайомців у соцмережах – це смертельна пастка.
🔹
Розкажіть їм про реальні трагедії, що вже трапилися з їхніми однолітками.
🔹
Поширте цю інформацію серед знайомих, у яких є діти підліткового віку.
Як швидко повідомити про спробу вербування?
❗️
Для цього є офіційний чатбот СБУ «Спали» ФСБешника». Перейдіть за посиланням
➡️
t.me/spaly_fsb_bot та повідомте, який злочин пропонували вчинити. Додайте контакти вербувальника та інші деталі, що допоможуть нам зупинити ворога.


пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Профілактики булінгу у освітньому середовищі: системний підхід та міжвідомча взаємодія

Сьогодні відбувся профілактичний захід для педагогічних працівників/ць “Профілактики булінгу у освітньому середовищі: системний підхід та міжвідомча взаємодія”.

Однією зі спікерок була Валерія Бондар — психологиня, консультантка Національної гарячої лінії для дітей та молоді ГО “Ла Страда-Україна”, аспірантка Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
Говорили щодо протидії булінгу в закладах освіти і що це є актуальністю сьогодення.
Валерія у своєму виступі представила:
— модель "Школа вільна від насильства" — комплексний підхід щодо створення безпечного освітнього середовища. Ця модель була впроваджена в освітній процес закладів освіти за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та у співпраці з Міністерством освіти і науки України.
— Науково-методичний інструментарій — навчально-методичні посібники, які допоможуть ефективно протидіяти булінгу в закладах освіти.
А також Валерія розповіла про Національну гарячу лінію для дітей та молоді, як інструмент реагування на випадки булінгу. За 2024 рік ми отримали 167 867 звернень, з яких 4,8% стосувались булінгу.

Твій шлях до успіху. Як обрати професію мрії?

Соціальний педагог Шкворець Л. Д. провела години спілкування "Твій шлях до успіху. Як обрати професію мрії?"  для учнів 10-А, 10-Б та 10-В класів.

Під час зустрічей учні ознайомилися з класифікацією професій за Є.А. Клімовим. Соціальний педагог пояснила, як працює "формула вибору професії", яка допомагає прийняти правильне рішення, враховуючи три ключові аспекти: "хочу", "можу" та "треба".

Старшокласникам  педагог надала корисні поради щодо вибору професії та розповіла про типові помилки, яких слід уникати при виборі професії.

  
 Учні переглянули відеоролики "Покрокова інструкція для вступників та їх батьків" і "10 найзатребуваніших професій майбутнього".

На завершення, соціальна педагогиня розповіла про онлайн-ресурси з профорієнтації та запропонувала виконати практичні онлайн-вправи.

10-А





10-Б

10-В




Твоє майбутнє у твоїх руках - обери його з розумом!

середа, 19 березня 2025 р.

Поліція закликає: зачепінг – не гра, а смертельний ризик!

З початку року в Україні зафіксовано 8 випадків зачепінгу, внаслідок яких постраждали 9 дітей. Заради кількох секунд відео чи екстриму підлітки наражають себе на смертельну небезпеку!

❗️Але варто пам’ятати: електричний струм, падіння чи зіткнення з перешкодами майже ніколи не дають другого шансу. Чому зачепінг – це не круто, а смертельно небезпечно? ⚡️Напруга до 27 000 вольтів, навіть якщо не торкатися дротів, удар струмом може бути миттєвим. 🚆Падіння з висоти – один різкий рух, і життя може змінитися назавжди. 🔩Зіткнення з перешкодами – мости, тунелі, опори зі швидкістю 60-100 км/год - це фатально. Що робити, якщо ви помітили людину на вагоні чи підніжці транспорту? ▪️Повідомте чергового вокзалу або працівників залізниці. ▪️Зателефонуйте на гарячу лінію Укрзалізниці: 0(800)-503-111 (безкоштовно). ▪️Викличте Національну поліцію (102) або ДСНС (101). ▪️Запам’ятайте місце події для точної передачі інформації службам. Батьки, ваша уважність – запорука безпеки дітей! ▪️Говоріть із підлітками про небезпеку зачепінгу. ▪️Стежте за контентом у їхніх соцмережах – екстремальні відео можуть штовхати на ризик із летальними наслідками. ▪️Звертайте увагу на нові інтереси дитини – різка захопленість транспортом чи екстремальними відео може бути сигналом. Підлітки, задумайтеся! 📹 Лайки у соцмережах нічого не варті, якщо поставити на карту власне життя. 🚫 Якщо друзі пропонують зачепінг – скажіть «ні»! 📞Бачите, що хтось планує небезпечну поїздку? Повідомте дорослих або зателефонуйте 102. Ваша уважність може врятувати чиєсь життя!

вівторок, 18 березня 2025 р.

Що робити в разі булінгу? Де шукати підтримки та куди звертатися? Як допомогти дитині пережити цей досвід?

Зібрано всі потрібні матеріали в окремому плейлисті на YouTube-каналі МОН, які допоможуть розпізнати проблему булінгу та знайти ефективні рішення:

✅ поради для батьків від психологів щодо підтримки дітей;
✅ корисні матеріали та вебінари для освітян, які допоможуть створити безпечне середовище у школі;
✅ інструкція для адміністрації закладів освіти щодо співпраці з поліцією та соціальними працівниками.
📺 Переглянути всі відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=U9bLIwbg8sU...
Кількість випадків насильства серед підлітків не зменшується, тому саме зараз важливо діяти разом.
Якщо ви стали свідком або жертвою булінгу, будь ласка, звертайтеся:
📞 Національна гаряча лінія для дітей та молоді — 116 111
📞 Гаряча лінія щодо булінгу — 116 000�📞 Швидкий інструмент повідомлення про булінг — АІКОМ: https://aikom.iea.gov.ua/bullying/help